xcounter
#

Виробник КАБів та Х-69 за рік збільшив кількість працівників до 90 тис осіб, на що це вказує насправді

28769
Авіаційні ракети виробництва рашистської КРТВ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Авіаційні ракети виробництва рашистської КРТВ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Або як одна деталь може розгорнуто говорити про роботу російського ВПК на даному етапі війни

Рашистські пропагандистські ресурси оприлюднили інтерв’ю з Борісом Обносовим, генеральним директором "Корпорация "Тактическое Ракетное Вооружение"" (КТРВ), котра є виробником зокрема модулів УМПК для перетворення бомб на керовані та крилатих ракет повітряного базування Х-69 для тактичної авіації.

В цьому інтерв’ю Обносов повідомив зокрема про те, що за 2023-2024 роки кількість працівників КТРВ виросла від 66 тисяч до 90 тисяч осіб. І це доволі показова деталь, яка в підсумку розгорнуто розкриває особливості роботи російського ВПК на даному етапі війни.

Читайте також: Рашисти ще в 2021 році заявили про Су-75 Checkmate, а тепер кажуть про план на перші два екземпляри цьогоріч
Рашистський Су-34 із керованими авіабомбами з модулем УМПК, весна 2024 року, зображення з відкритих джерел

Для початку варто конкретизувати - сам очільник рашистської КТРВ стверджує, що нарощення персоналу на майже 50% зачепило як і підприємства по виробництву комплектуючих, так і підприємства-"фіналісти", де відбувається остаточне складання готових зразків озброєння.

Також стверджується, що і фінансовий обсяг виробництва продукції на потужностях КТРВ збільшився також удвічі, або до 1 трильйона рублів, і що це відбулось зокрема за рахунок інтенсифікації технологічних процесів, в рамках яких начебто вдалось скоротити цикл виробництва на 25-30%.

Однак при цьому згаданий вище Обносов визнає, що підпорядковані йому підприємства мають відчутні проблеми із отриманням нового виробничого обладнання, поставки верстатів від російської корпорації СТАН проблему вирішують лише частково.

Крилата ракета Х-69, ілюстративне фото з відкритих джерел

Далі по суті окреслюється такий цікавий момент. З однієї сторони, керівництво КТРВ вимушене виконувати "спущені згори" плани по нарощенню виробництва, про виконання яких бадьоро рапортує заявами про "зменшення собівартості деяких зразків продукції на 30%, а деяких - навіть удвічі".

А з іншої сторони, рашисти визнають свої проблеми в тому, що їм треба свої ракети, керовані авіабомби та інші керовані боєприпаси робити більш стійкими до впливу засобів РЕБ у розпорядженні Сил оборони України. Тобто начебто "спрощення виробництва" та водночас "ускладення виробів" між собою не дуже стикуються за логікою.

При цьому всьому КТРВ заявляє, що вони начебто змогли в 2024 році продати на експорт своєї продукції на 370 мільйонів доларів, що сумарний портфель експортних замовлень при цьому начебто складає аж 7 мільярдів доларів, і що водночас успішно працює програма "диверсифікації" по виробництву побічної продукції цивільного призначення (наприклад медичне обладнання, зарядні станції під електроавтобуси, протези та композитні труби під котельні).

УМПК ФАБ-1500

Окремо цікаво, що згаданий вище Обносов заодно заявляє, що їм вдалось знизити показник середнього віку працівників до 40-44 років, і що при цьому "морквинкою" для персоналу виглядає можливість придбати квартиру за пільговою ціною та зарплата в 200 тисяч рублів на місяць при роботі на верстаті з ЧПУ.

Однак при цьому чітко проявляється контур управління, який зараз застосовує Кремль до роботи російського ВПК. Судячи з усього, головним мотивом тут виступає питання працевлаштування населення і вливання фінансів у цивільний сегмент споживання, щоб пом’якшувати "перекоси" в економіці у сторону ВПК.

Ну а якщо при цьому керівництво структур військово-промислового комплексу демонструє суцільне "покращення", навіть не демонструючи логічних зв’язків, то це виступає показником хронічної успішності.

Читайте також: Яка мінімальна дальність ракет потрібна Україні щоб знищити виробництво УМПК та "Гром-Э1" в РФ