xcounter
#

Прикордонники показали стрільбу із 100-мм гармати БС-3 родом ще з 1940-х (відео)

7108
Бійці ДПСУ ведуть вогонь із БС-3, вересень 2023 року, скрін-шот з офіційного відео ДПСУ
Бійці ДПСУ ведуть вогонь із БС-3, вересень 2023 року, скрін-шот з офіційного відео ДПСУ

Схоже, що в розпорядженні наших захисників з’явився ще один зразок раритетної артилерії

Прес-служба ДПСУ сьогодні 4 вересня опублікувала відео, яке демонструє – бійці-прикордонники відпрацьовують стрільбу із гармати (ймовірно) БС-3 калібру 100-мм, яка виготовлялась ще у 1944-1951 роках, і всього було виготовлено лише 3,8 тисяч таких артсистем.

Це відео можна вважати першим офіційним підтвердженням наявності гармат типу БС-3 в розпорядженні складових Сил оборони України. За паспортними характеристиками БС-3 має заявлену дальність стрільби до 20,8 км, темп стрільби – до 8-10 пострілів на хвилину, бойова маса – 3,6 тонн.

Читайте також: Приголомшлива статистка частки БПЛА та дронів-камікадзе у знищенні армії РФ

Звідки саме наші прикордонники могли отримати гармати БС-3 – дані поки що відсутні. Але можемо заодно додати, що це аж ніяк не єдиний зразок раритетної артилерії радянського зразка, який опинився в руках захисників України під час повномасштабної війни проти РФ.

Наприклад, як розповідав Defense Express, у червні 2023 року одна з бригад ТрО показала зенітки КС-19 кінця 1940-х років, ймовірно взяті як трофей на Харківщині. Також ми розповідали про те, як у серпні цього року бійці ЗСУ показали бойову машину, зроблену із МТ-ЛБ та гармати Д-44 за принципом "їздить і стріляє".

Бійці ЗСУ використовують гармату Д-44, червень 2022 року, зображення - Ukraine Weapons Tracker

В свою чергу, вперше за час повномасштабної війни проти РФ раритетні гармати Д-44 калібру 85-мм "засвітились" в розпорядженні ЗСУ ще у червні 2022 року. А буквально за місяць по тому стало відомо, що бійці ЗСУ стріляють по рашистам із рідкісної гармати Д-48 виробництва 1950-х років.

Читайте також: Окупанти показали бронепоїзд "Енисей" із краденими вагонами та тягою