xcounter
#

Бійці ЗСУ зробили з МТ-ЛБ та Д-44 машину "їздить та стріляє"

9835
Бійці ЗСУ відпрацьовують по ворогу з Д-44 на базі МТ-ЛБ, травень 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж
Бійці ЗСУ відпрацьовують по ворогу з Д-44 на базі МТ-ЛБ, травень 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж

Ця машина цікава саме як імпровізоване поєднання рішень для тактики "насипай та тікай" проти ворога

У відкритому доступі з’явилось відео, яке демонструє – бійці одного із підрозділів ЗСУ зробили імпровізовану САУ із використанням 85-мм гармати Д-44 на шасі МТ-ЛБ, і активно використовують цю машину для бойової роботи проти російських окупантів.

На перший погляд, така машина, що створена за принципом "їздить та стріляє", може виглядати архаїчно. Але далі слід врахувати, що Сили оборони України вимушені буквально витискати будь-які можливості для знищення ворога, зважаючи на нестачу ресурсів.

Читайте також: Десантники РФ втратили більше 200 БМД-2 та БМД-4М, а нові не роблять
Бійці ЗСУ висуваються на позицію для стрільби по ворогу із Д-44 на базі МТ-ЛБ, літо 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж

А якщо піти ще далі й проаналізувати деякі деталі цієї машини, то побачимо зовсім зворотнє – що ця імпровізована САУ вийшла вдалим поєднанням рішень для тактики "насипай та тікай" проти ворога.

Гармата Д-44 калібру 85-мм має такі "паспортні" характеристики: максимальна дальність стрільби уламково-фугасним снарядом – до 15,2 км, темп – до 15 пострілів за хвилину. Якщо наявні зараз в розпорядженні ЗСУ гармати Д-44 можуть і зараз, незважаючи на строк служби, витримувати хоча б близькі до таких показників характеристики, це означає, що ці гармати можуть бути оптимальними для задачі на кшалт відстрілятись по скупченню піхоти противника на значній відстані.

Ну а використання МТ-ЛБ як такого собі лафета на гусеницях дозволяє швидко покинути позицію після успішно виконаного завдання.

Бійці ЗСУ ведуть стрільбу по ворогу із Д-44 на базі МТ-ЛБ, літо 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж

Характеристика "лафет на гусеницях" щодо МТ-ЛБ тут виникає і тому, що Д-44 прикріплена доволі негнучко, для націлювання ствола гармати потрібно обертати також і корпус бронемашини. Але цей недолік натомість компенсований деякими "бонусами" щодо ергономіки – наприклад, відстріляні гільзи падають під кутом прямо на грунт, а не в корпус бронемашини, що не створює зайвих незручностей для екіпажу.

Крім того, варто відмітити й такий елемент – те, що на перший погляд виглядає як протикумулятивна сітка по лівому борту імпровізованої САУ, насправді може бути щось типу "багажного відсіку" для особистих речей обслуги машини, яка судячи з усього складається з трьох осіб.

Бійці ЗСУ ведуть стрільбу по ворогу із Д-44 на базі МТ-ЛБ, літо 2023 року, стоп-кадр відео із соцмереж

Раніше Defense Express розповідав про те, що уже в червні 2022 року бійці ЗСУ використовували Д-44 проти російських окупантів, і тоді це було демонстрацією того, що нашому війську вкрай необхідні гармати "натівського" калібру 105-мм.

Також ми розповідали про те, як деякі підрозділи Сил оборони України озброювались кустарними САУ, виготовленими з поєднання МТ-ЛБ та протитанкових гармат МТ-12 "Рапира". І в цьому контексті також варто звернути увагу на те, який імпровізований "тюнінг" для своїх МТ-ЛБ робили російські окупанти, зокрема – з використанням тих же МТ-12.

Бійці ЗСУ використовують гармату Д-44, літо 2022 року, зображення - Ukraine Weapons Tracker
Читайте також: GLDSB чи ATACMS: що з цього знищить аеродром з Ка-52, що заважають контрнаступу ЗСУ