Раніше цього місяця управління оборонних іновацій (Defense Innovation Unit, DIU) міністерства оборони США допустило до використання військовими малі безпілотні авіаційні системи, що виготовляються американськими компаніями Altavian, Parrot, Skydio, Teal та Vantage Robotics. Ці безпілотники підпадають під програму управління оборонних іновацій "Blue sUAS" (що можна перекласти, як "Саме та мала беспілотна авіаційна система"), - заявили чиновники.
До переліку малих БПЛА, що дозволені для використання збройними силами США, включено такі апарати:
Читайте також: Чому два військових дрони США зіткнулися над Сирією
- X2-D (Skydio);
- Anafi USA (Parrot);
- M440 Ion (Altavian);
- Golden Eagle (Teal Drones);
- Vesper (Vantage Robotics).
"Нам потрібна альтернатива маленьким безпілотникам китайського виробництва, і програма Blue sUAS є першим кроком у досягненні цієї мети", - заявив директор управління оборонних інновацій Майк Браун. "Співпраця з Міністерством оборони та урядом США об'єднує ділові можливості для цих п'яти постачальників та покращує перспективи життєздатності цієї можливості для США та наших союзників".
У 2017 році в Сухопутних військах США видали службову записку, в якій прописано заборону використання комерційних безпілотників, що виготовлені найпопулярнішим у світі виробником , китайською компанією DJI, через проблеми безпеки. Не минуло і року після цього, як Пентагон тихо заборонив придбання всіх невеликих комерційних безпілотників з тієї ж причини, хоча дозволяв робити винятки в кожному конкретному випадку у відповідь на нагальні оперативні потреби.
Наприклад, командування спеціальних операцій ВПС на той час заявило, що вони використовують цю техніку в інтересах ведення розвідки, спостереження та рекогносціювання, картографування місцевості та а обстеження місць приземлення літальних апаратів.
Заборону Пентагона на використання комерційних БПЛА було накладено після звіту Генерального інспектора міністерства оборони, який встановив, що військові підрозділи не мають достатніх процедур для оцінки або виявлення ризиків кібербезпеки, пов'язаних із використанням безпілотних систем, - деякі з яких виробляються китайськими компаніями і можуть мати вбудоване шкідливе програмне забезпечення. Пізніше міністерство оборони США було зобов'язано відповідно до розділу 848 Закону про національні оборонні санкції 2020 року (Section 848 of the 2020 National Defense Authorization AcT) припинити "експлуатацію або закупівлю безпілотних літальних систем, вироблених у Китаї".
В США оцінюють, що перехід до використання п’яти конкретних моделей безпілотників може являти собою крок до стандартизації безпечного використання технології у військовій галузі.
Раніше Defense Express повідомляв, що дослідники з армійської дослідної лабораторії Командування з розвитку бойових можливостей армії США розробили сенсор і програмне забезпечення, які дозволять безпілотним літальним апаратам коригувати траєкторію польоту і переміщатися біля ЛЕП.
Читайте також: Ударні БПЛА України