xcounter
#

"Підкріплення" до F-16: Ірак купить в Туреччині Bayraktar TB2 та вертольоти T129 ATAK

1292
Багдад стане шостим покупцем БПЛА цього типу
Багдад стане шостим покупцем БПЛА цього типу

Показово, що така домовленість була досягнута після новин про те, що майже уся пілотована бойова авіація ВПС Іраку вийшла із ладу на тлі постійної загрози від бойовиків ІДІЛу

Міністр оборони Іраку Кума Інад Садун оголосив, що його країна домовилась із Туреччиною про закупівлю безпілотних розвідувальних комплексів Bayraktar TB2 та ударних вертольотів T129 ATAK.

Як пише портал Air Recognition, домовленість була досягнута на полях міжнародної оборонної виставки IDEF 2021, що відбувалась в Стамбулі з 16 по 20 серпня цього року. Точно відомо, що Ірак має отримати від Туреччини 12 гвинтокрилів T129 ATAK, кількість комплексів Bayraktar TB2 – поки що не розкривається.

Читайте також: Радянські Т-72 та американські М113: ополчення Іраку показало, чим воює проти ІДІЛу
Гелікоптери T129 ATAK стоять на озброєнні турецьких збройних сил з 2014 року, в строю - близько 100 таких машин

Показово, що новини про поставку ударних гвинтокрилів та БПЛА турецького виробництва для Іраку з’явились на тлі виходу із ладу майже усіх літаків пілотованої бойової авіації іракських ВПС.

А саме – у травні цього року західні ЗМІ повідомляли, що в строю ВПС Іраку залишились тільки шість боєздатних винищувачів F-16 із 34 наявних, хоча ще на початку 2021 року була мова про 20 боєготових таких літаків.

Свої 34 винищувачі F-16 Ірак придбав у 2011 році

У такої стрімкої деградації парку іракських F-16 було одразу декілька причин - уряд Іраку вимушений вести "кільцеву оборону" і проти сил ІДІЛу, і проти проіранських бойовиків; із-за загрози життю країну покинули спеціалісти Lockheed Martin, сам Ірак не має власних авіаремонтних потужностей.

Як Lockheed Martin погоджувала евакуацію своїх спеціалістів з урядом Іраку - залишилось невідомим.

Винищувач F-16 ВПС Іраку під час обслуговування в ангарі, ілюстративне фото

Цікаво, що у того ж Іраку рівно по тим же причинам повністю вийшов із ладу їх флот штурмовиків Су-25, придбаний в Російської Федерації та навіть китайських БПЛА CH-4.

Тому боєздатними залишались тільки навчально-бойові L-159 та легкі літаки АС-208, що можуть застосовувати протитанкові ракети – очевидно, із-за більшої простоти свого обслуговування.

У проміжку 2014-2017 років уряд Іраку як легкі бомбардувальники використовував навіть Ан-32. Цікаво, що такі "імпровізовані бомбардувальники" мали бойовий наліт удвічі більший, аніж у тих же іракських F-16
Читайте також: В Ukrspecsystems показали, як наводили реактивні снаряди "Тайфун-1" та ракети комплексу "Точка-У" з БПЛА PD-2 (фото)