ВМС США вирішили відмовитись від розробки нової протикорабельної далекобійної гіперзвукової ракети HALO, яка розроблялась у межах програми Offensive Anti-Surface Warfare Increment 2.
Ця ракета розглядалась, як наступник сучасних дозвукових протикорабельних крилатих ракет, таких як AGM-158C LRASM. При цьому висока швидкість HALO розглядалась лише як рішення скоротити час польоту на високі дальності, а не як рішення протидії протиракетній обороні.
Читайте також: Німці дещо здивували висновками по Patriot, Leopard та PzH 2000, які зробили за досвідом дій ЗСУ

Рішення скасувати програму, як повідомив Naval News контр-адмірал Стівен Тедфорд з виконавчого офісу програми з безпілотної авіації та ударної зброї командування NAVAIR, було прийнято ще осінню 2024 року через бюджетні обмеження, які не дозволяють "впровадити нові можливості у заплановані строки".
"Рішення було прийнято після того, як ВМС провели ретельний аналіз, вивчивши тенденції витрат та ефективність програм у промисловій базі з виробництва боєприпасів у порівнянні з пріоритетами ВМС та існуючими фінансовими зобов'язаннями", - заявив Стівен Тедфорд.
З боку Defense Express зазначимо, що у березні 2023 року NAVAIR законтрактувала початкову розробку ракети у Raytheon та Lockheed Martin на загальну суму 116 млн доларів. За цими угодами мала бути забезпечена технічна зрілість та початковий огляд двигуна для цієї ракети з виходом на льотні випробування прототипу. Строк дії угод був визначений до грудня 2024 року.

Після цього за планом до 2028 року розробка HALO мала бути завершена і прийнята на озброєння у 2029 році, на що мало бути витрачено ще 450 млн доларів, а набуття початкової оперативної готовності планувалось досягнути на пізніше 2031 року.
Таким чином загальні витрати на розробку становили 566 млн доларів, що виглядає доволі незначним бюджетом, як для американського ОПК. І вочевидь робити HALO у заданий строк у межах запланованих бюджетів у США ніхто не захотів. А от на збільшення фінансування вже не пішли у Пентагоні, при цьому ще до рішення скоротити неефективні збройові програми у лютому 2025 року.
Наразі у ВМС США для забезпечення своїх протикорабельних можливостей розглядають в першу чергу лише дозвукові крилаті ракети AGM-158C LRASM, носіями яких є F/A-18 ВМС та B-1B ПС США. Водночас не виключено, що у ВМС США скористаються напрацюваннями для повітряних сил, зокрема далекобійної Hypersonic Attack Cruise Missile - HACM, розробка якої ведеться Northrop Grumman та Raytheon з планом введення в експлуатацію у 2027 році. Або універсальної гіперзвукової ракети Mako від Lockheed Martin.
Читайте також: Навіть якщо мова про Угорщину та KF41 Lynx, чи є сенс перетворювати БМП на самохідний міномет