Секретаріат оборонної промисловості Туреччини запустив самостійну розробку силової установки для танка національної розробки Altay. Двигун матиме назву Batu, його розроблятиме турецька компанія Otokar.
Про це йдеться в публікації турецького порталу Daily Sabbah.
Читайте також: Туреччина поновила пошуки двигуна для танку Altay. Україна буде у грі?
За словами очільника Секретаріату оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїла Деміра, випробування двигуна Batu мають стартувати у 2021 році.
Яку потужність повинна мати ця силова установка, наразі невідомо. Видання наголошує, що перейти до самостійної розробки двигуна для Altay Туреччину примусив провал спроб закупити відповідне обладнання у Німеччині та Південній Кореї.
Німецька промисловість відмовилась постачати дизельні двигуни із-за санкцій ЄС проти Туреччини за участь у бойових діях в Сирії.
Південна Корея сама має технологічні труднощі по темі силових установок для бронетехніки. Зокрема, перші 100 одиниць танків K2 були оснащені 1500-сильним двигуном Doosan та автоматичною коробкою передач S&T Dynamics. Але у процесі експлуатації трансмісія S&T Dynamics часто виходила з ладу.
Тож Адміністрація Південної Кореї з питань оборонних програм оголосила, що друга партія K2 матиме "гібридний" силовий агрегат, що складатиметься з двигуна місцевого виробництва та трансмісії від німецької компанії RENK.
За даними Defense Express, Туреччина неоднократно пропонувала Україні представити рішення щодо можливості використання на танку Altay моторно-трасмісійного відділення з застосуванням дизеля потужністю у 1500 к.с.
Як відомо, наша країна має відповідне рішення - танковий багатопаливний двигун 6ТД-3, потужністю 1500 к.с. Його демонстрація відбувалась на міжнародних виставках озброєнь - у Нижньому Тагілі в 2011 році, на IDEX 2013 у ОАЕ, а також на SOFEX 2016 у Йорданії.
Читайте також: Українські двигуни проти російського "Охотника": турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач