xcounter
#

Операція проти єменських хуситів - як стрес-тест, що він виявив для Данії

11518
Фрегат ВМС Данії Iver Huitfeldt
Фрегат ВМС Данії Iver Huitfeldt

Данський фрегат Iver Huitfeldt завершив свою участь в операції із захисту судноплавства у Червоному морі, збивши чотири дрони, але не все так безхмарно.

Операція США разом із союзниками у водах Червоного моря з відбиттям атак єменських хуситів, стала справжнім стрес-тестом для військово-морських сил. Особливо на фоні вибору шляху у вигляді обмежених ударів по самих хуситах та концентрації на збитті їхніх дронів та ракет, що призвело до тривалої кампанії.

При цьому не просто тривалої, а ще й дорогої, бо часом приходиться збивати зенітною ракетою Aster 15 дешеві БПЛА. Тому навіть США знаходяться у пошуку відповіді на питання, як найкраще збивати ракети і дрони єменських хуситів.

Читайте також: Чи складно зробити дрон-перехоплювач проти рашистських "Орлан-10" та ZALA

Окрім того, під час виконання реальної бойової задачі у відриві від баз відбувається перевірка всіх систем корабля. І часом це призводить до доволі несподіваних результатів. Наприклад, у данського фрегата Iver Huitfeldt виникли проблеми з системою бойового управління.

РЛС APAR
Iver Huitfeldt

Як пише данське видання Olfi, під час місії виявились проблеми з корабельним радаром з активною фазованою решіткою APAR від Thales, який забезпечує точне відстеження цілей та призначений для наведення зенітних ракет, зокрема RIM-162 ESSM. Це призвело до збою у системі бойового управління C-Flex і корабель не міг протягом 30 хвилин здійснити запуск зенітних ракет. Також виявились проблеми із боєприпасами для двох 76-мм гармат, які давали осічки.

Все це стало відомо завдяки доповіді командира корабля, що просочилась у ЗМІ. І яка кардинально відрізняється від офіційних повідомлень щодо виключно ефективних дій у Червоному морі, під час яких корабель знищив чотири дрони хуситів. Більше того, як зазначено у звіті, про наявність цих проблем було відомо "роки", але для їх розв'язання не докладались відповідні зусилля.

Але халепи данців у Червоному морі вже призвели до очевидних висновків і міноборони країни проводить всебічну перевірку. Бо у данських ВМС існують всі шанси того, що виконувати реальні бойові задачі буде необхідно не поряд узбережжям Африки чи Азії, а у Балтійському та Північному морі.

Читайте також: На що в першу чергу треба звертати увагу при виборі РЕБ для бійців на фронті