xcounter
#

Окупанти "засвітили", як їх Ка-52 злітає з аеродрому біля Бердянська для ударів по ЗСУ

8722
Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Або чому ATACMS вкрай потрібні для знищення ворожих вертольотів на прифронтових аеродромах при контрнаступі на Півдні

У відкритому доступі з’явились кадри, що демонструють, як ударний вертоліт Ка-52 армії РФ виконує маневрування над пляжем в тимчасово окупованому Бердянську.

На цих кадрах ми можемо побачити зокрема, що гелікоптер окупантів йде на дуже малій висоті, оснащений як мінімум двома підвісними баками з пальним для збільшення дальності польоту, і як мінімум один чи два блоки з керованими ракетами типу "Вихрь-1" або "Штурм" (чіткіше опізнати складно через нечіткість зображення на самому відео).

Читайте також: Рашисти показали "тюнінг" своїх МТ-ЛБ, в "колекції" - МТ-21 "Рапира", "Контакт-1" та "царь-мангал" (фото)
Рашистський Ка-52 кружляє над пляжем в тимчасово окупованому Бердянську, липень 2023 року, скрін-шот відео із соцмереж

Для чого рашисти на цьому Ка-52 виконували маневр саме над пляжем, тут може бути варіантів кілька – або навмисне виконали "гак", щоб спробувати приховати маршрут свого польоту від радіотехнічних засобів ЗСУ або ж наших союзників, або ж просто залетіли покружляти "тому що можуть".

Але це заодно демонструє рівень "кваліфікації" пілотів цього вертольота, оскільки навіть просто бризки солоної води можуть суттєво зашкодити бортовій апаратурі та обшивці машини.

Рашистський Ка-52 кружляє над пляжем в тимчасово окупованому Бердянську, липень 2023 року, скрін-шот відео із соцмереж

Далі варто нагадати, що на початку червня 2023 року в публічному доступі з’явились супутникові знімки, які показували, що російські окупанти в аеропорту тимчасово окупованого Бердянська розмістили змішаний вертолітний полк, до складу якого входили зокрема п’ять Ка-52 та 13 десантно-штурмових Ка-29. Очевидно, ці гелікоптери окупанти розмістили саме для того, щоб протидіяти контрнаступу ЗСУ на Півдні.

Хоча наші бійці за кілька тижнів активних боїв уже можуть похвалитись значною кількістю збитих біля лінії фронту ворожих Ка-52, для нейтралізації загрози від рашистської армійської авіації потрібні більш потужні інструменти.

Рашистські Мі-8 та Ми-24, Ка-52 та Ка-29, аеропорт тимчасово окупованого Бердянська, 13 червня 2023 року, супутниковий знімок від Planet Labs, який наводить "Радіо Свобода"

І в цьому ракурсі особливо важливою для ЗСУ стає потенційна передача ракет ATACMS від США, базова версія яких під індексом M39 має дальність стрільби лише до 160 км, натомість бойова частина має масу аж 570 кг та виконана у касетному спорядженні.

Це саме той випадок, коли один влучний "приліт" ATACMS з касетною БЧ міг би нейтралізувати одразу цілий вертолітний полк і спростити для наших військ умови просування вперед на Півдні.

Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: БМПТ "Терминатор" рашистів "їздить і стріляє", і це проблема для ЗСУ