xcounter
#

Офіційно повідомлено, який засіб ЗСУ знизив ефективність російських КАБів

5998
УМПК
УМПК

Проти активного використання РФ авіабомб з комплектами УМПК Україні все ж таки вдалось знайти рішення

Розмови про те, що проти російських далекобійних планучих бомб, зокрема комплектів УМПК, так званих КАБів, вдалось знайти ефективну протидію точаться вже декілька місяців. При цьому включно із питанням засобу, який дозволив це зробити. Але тепер є офіційна відповідь на обидва питання.

"У нас достатня кількість засобів електронної боротьби, які діють на систему управління ворожих КАБів. От летіла вона в одному напрямку, а потім чомусь полетіла в іншому. Система управління й боротьба проти засобів РЕБ - це постійне змагання, як і змагання між дронами й засобами РЕБ", - розповів Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у своєму об'ємному інтерв'ю виданню "Лівий берег".

Читайте також: Чи зміг виробник Storm Shadow / SCALP здивувати своїми першими дронами-камікадзе Akeron RCX 50 та RCH 170

УМПК

Таким чином саме засоби радіоелектронної боротьби стали основним засобом ефективної протидії цій загрозі. При цьому сам РЕБ не дозволяє знищити сам КАБ, але робить їх безпорадними, бо не дозволяє йому уразити ціль. Як відомо, у комплектах УМПК використовується супутникова навігація, тому її пригнічення чи підміна координат дозволяє відвести бомбу від цілі.

При цьому у цих комплектах ворог використовує свої завадозахищені антени "Комета-М", спочатку це були антени на 4 елементи, потім на 6, 8 та вже 12 приймальних елементів. Але вочевидь просте масштабування не дозволило росіянам зберегти ефективність своїх УМПК на відповідному рівні.

"Комета-М" на 8 та 12 елементів

Також можливо зазначити, що через те, що КАБ летить зі значної дальності та зі значної висоти, на нього можливо тривалий час здійснювати вплив засобами радіоелектронної боротьби. І чи довше УМПК не отримує даних щодо своїх координат, тим більша похибка у нього. Водночас у випадку, якщо ціллю російських атак КАБами є місто, то такого відхилення може не вистачити.

Окрім того, як було зазначено, мова йде про постійне протиборство технологічних рішень й росіяни будуть продовжувати шукати шляхи підвищення ефективності такого комфортного для них засобу далекобійного ураження. Зокрема, як пише британський RUSI, у 2025 році РФ планує виготовити 75 тисяч КАБів, це по 205 на добу.

Читайте також: Далекобійні удари України зменшили використання артилерії РФ вдвічі, відігнали ворожу авіацію та знищують ракетоносії