xcounter
#

Чи зміг виробник Storm Shadow / SCALP здивувати своїми першими дронами-камікадзе Akeron RCX 50 та RCH 170

4839
Akeron RCH 170 та Akeron RCX 50
Akeron RCH 170 та Akeron RCX 50

У Франції представили нові баражуючі боєприпаси Akeron RCX 50 та Akeron RCH 170 на 50 км, які розроблені найбільшим у Європі виробником високоточного ракетного озброєння - MBDA

Пан'європейський конгломерат ракетного озброєння MBDA, під час виставки SOFINS 2025 у Франції представив два нові баражуючі боєприпаси: Akeron RCX 50 та Akeron RCH 170. І враховуючи те, що розробка дронів не зовсім профіль MBDA, який відомий своїми крилатими ракетами Storm Shadow / SCALP, ракетами повітряного бою Meteor, високоточними Brimstone та багатьма іншим, доволі цікаво подивитись на те, що у цієї компанії вийшло.

Перший RCX 50 призначений для підтримки піхоти, забезпечуючи розвідку на полі бою та ураження ворожих цілей, як на відкритій місцевості, так і в умовах міської забудови. Другий RCH 170 призначений для ураження важкої техніки ворога, на досить значних відстанях. Обидва дрони-камікадзе мають бути обладнані сучасною електронікою та штучним інтелектом для виявлення та ідентифікації, супроводження і ураження цілей. Про що повідомляє European Defence Review.

Читайте також: США покинули ключовий логістичний вузол передачі зброї України під Жешувом: знову Трамп, чи так було заплановано
Akeron RCX 50
Akeron RCX 50. Фото - EDR

Akeron RCX 50 являє собою дрон-камікадзе мультикоптерного типу. Він має дальність польоту 5 км, а для ураження цілей обладнаний уніфікованою бойовою частиною вагою 500 грамів. Для спостереження та наведення він має денну та тепловізійну камеру.

Akeron RCX 50
Akeron RCX 50. Фото - EDR

Крім цього, RCX 50 здатний розвивати швидкість до 54 км/год, знаходитись в повітрі 40 хвилин, а його загальна маса 1,3 кг, що у поєднанні з можливістю скласти промені з двигунами, дає змогу транспортувати його у звичайному рюкзаку.

RCX 50 за допомогою штучного інтелекту самостійно виявляє та ідентифікує цілі. Керування дроном здійснюється з пульта планшета оператора, для здійснення атаки на ціль, оператор достатньо натиснути на бажану ціль, після чого дрон сам здійснить захід на ціль та саму атаку.

Схожу систему наведення та варіант застосування використовує дрон-камікадзе з машинним зором Bolt, розроблений у США. Він також може самостійно здійснювати атаку на ціль та проводити розвідку в умовах активної роботи систем РЕБ, а також він має значно кращі характеристики. Проте він має велику концептуальну помилку, яку досі до кінця не усвідомлюють на Заході, що може зводить до мінімуму сенс створення та застосування таких систем.

Akeron RCH 170
Akeron RCH 170. Фото - EDR

Akeron RCH 170 являє собою ударний дрон літакового типу зі складними крилами, що за своєю конструкцією схожий на американські баражуючі боєприпаси сімейства Switchblade. Він має дальність ураження близько 50 км, час польоту до 60 хвилин, його загальна маса 18 кг, при цьому 2 кг займає кумулятивна бойова частина.

Arquus Sherpa 4×4 із пусковою установкою протитанкових ракет та ударних БПЛА.
Arquus Sherpa 4×4 із пусковою установкою протитанкових ракет та ударних БПЛА. Фото - EDR

Повідомляється, що наразі RCH 170 запускається з катапульти, проте в майбутньому запуск планується здійснювати зі схожого транспортно-пускового контейнера, що й в Akeron LP. Раніше у 2024 році була продемонстрована пускова установка для протитанкових керованих ракет на базі легкої бронемашини Arquus Sherpa 4×4. Тоді на цю пускову установку було встановлено ракети Akeron LP, Akeron MP та невідомі БПЛА, якими ймовірно й були нові Akeron RCH 170.

MBDA планує розпочати льотні випробування Akeron RCH 170 вже влітку 2025 року. Першу тестову партію Akeron RCX 50 планується виготовити до кінця 2025 року, ще до остаточного завершення його розробки.

Читайте також: Чи реально виробляти Patriot за ліцензією чи хоча б ракети до нього: які є приклади і що для цього потрібно