xcounter
#

Новий навчально-тренувальний літак в Європі з прицілом на винищувач шостого покоління: що відомо

6673
Фото — dodmedia.osd.mil
Фото — dodmedia.osd.mil

Франція хоче закупити чи спроєктувати новий літак, який, ймовірно, буде в майбутньому використовуватися і для навчання пілотів на винищувачі програми FCAS

Франція активізувала питання пошуку заміни своїм навчально-тренувальним літакам Dassault /Dornier Alpha Jet — про це нещодавно оголосив міністр збройних сил країни Себастьян Лекорню, причому йдеться про закупівлю або ж ймовірність створення нового "модульного удосконаленого навчально-тренувального літака" спільно з такими країнами, як Іспанія та Велика Британія.

Як відзначив Лекорню щодо цього ймовірного проєкту, то "всі рішення можливі і вивчаються", а особливо спільно з двома зазначеними вище країнами — тож зрозуміло, що майбутній літак має відповідати вимогам всіх трьох ймовірних експлуатантів, розповідають у виданні Janes. І також є натяк, що цей майбутній літак цілком може використовуватися для винищувачів шостого покоління NGF у рамках програми FCAS (Future Combat Air System), тож йдеться про довгостроковий проєкт.

Читайте також: Франція тестує дрон Aarock на 5,5 тон, меншу копію якого планує робити в Україні

Відео ілюстративне

Жодних подробиць про те, в якому статусі зараз перебуває ця програма, на який бюджет розраховують і хоча б приблизні графіки (окрім "горизонту" на рівні 2032 року) та кількість літаків, які планують закупити, поки що не розголошується — тож можна обережно припустити, що плани цілком можуть бути доволі "хиткими", особливо з урахуванням особливостей різних "європроєктів" по танках чи літаках, де наріжним каменем є розподіл частки виробництва тих чи інших компонентів між оборонними компаніями різних країн.

У виданні нагадують, що згідно з Janes World Air Forces військово-повітряні та космічні сили Франції мають на озброєнні 153 літаки Alpha Jet, вони були розроблені як для виконання навчально-тренувальних завдань, так і як легка ударна платформа, перший політ цього літака відбувся у 1973 (у 1977 році вперше піднявся у небо серійний літак для повітряних сил Франції). Також відзначимо, що у 2014 році Головне управління озброєння (DGA) та представники повітряних сил країни розглядали ймовірність заміни Alpha Jet, і головним кандидатом був Alenia Aermacchi M-346 Master.

Щодо Іспанії, яка може стати ймовірним партнером Франції у створенні чи закупівлі нового навчально-тренувального літака, то раніше ми розповідали про те, що країна має план із модернізації своїх 19 літаків F-5BM, які вона використовує як навчально-бойові, і які мають пролітати до 2030 року. І також минулого року повідомлялося, що іспанське міноборони працює над планом заміни цих машин, серед кандидатів — M-346 та південнокорейський T-50. Водночас у Великій Британії майбутній літак має замінити Hawk T2.

Читайте також: F-16 проти X-62A VISTA: хто переміг поки таємниця, але "автономний" літак показав гарні результати