xcounter
#

Скільки коштів потрібно, щоб 19 літаків F-5, яким вже понад 50 років, пролітали до 2030

6791
F-5, фото ілюстративне, джерело – Ejército del Aire Ministerio de Defensa España
F-5, фото ілюстративне, джерело – Ejército del Aire Ministerio de Defensa España

Іспанці оновлювали свої F-5BM ще на початку 2000-х і тепер їх потрібно знову модернізувати, щоб вони були в небі ще близько семи років

Іспанське оборонне відомство має план із модернізації своїх літаків F-5BM, які використовуються як навчально-бойові – країна має на озброєнні 19 таких літаків і, як розповідають у виданні Infodefensa, уряд країни погодив план міністерства оборони з оновлення цих машин.

Оновлення літаків F-5BM дозволить повітряним силам Іспанії "підтримувати можливість навчати своїх льотчиків винищувачів доти, поки машини не будуть виведені з експлуатації" – тобто орієнтовно до 2030 року.

Іспанські F-5BM вже отримували оновлену авіоніку ще у 2000-х роках, але щоб літаки "протрималися" у повітрі ще сім років їм потрібно отримати ще одне оновлення, яке торкнеться різних підсистем літака.

Ціна питання озвучується у рамках 40 млн – і це значно більша сума, ніж озвучувалося раніше. Так, ще у лютому-березні повідомлялося, що на модернізацію планують виділити 25 млн євро – щоправда, літаки планували експлуатувати до 2028, зараз же ця дата зсунулася на два роки.

Сьогодні іспанські навчально-бойовим літакам F-5BM вже експлуатуються понад 50 років, а якщо їх відправлять на пенсію згідно з озвученими планами – у 2030 році – то вік літаків може сягнути солідних 60 років.

M-346. Фото: Leonardo
M-346. Фото: Leonardo

Ну і звичайно, що іспанське оборонне відомство паралельно працює над планом заміни своїх навчально-бойових літаків – очікується, що новий літак має стати вже на озброєння у 2028 році, хоча поки що невідомо, яка саме машина буде закуплена для повітряних сил країни. Серед варіантів – M-346 від Leonardo або ж T-50 від корейської KAI.

Читайте також: Boeing та Saab поставили "рекорд" по розробці навчального T-7, але він буде в строю лише в 2027 році