xcounter
#

Новий "ленд-ліз" від рашистів для ЗСУ, окупанти "забули" 122-мм снаряди неподалік від кордону

36782
Гаубиця Д-30 Збройних Сил України, фото ілюстративне
Гаубиця Д-30 Збройних Сил України, фото ілюстративне

ЗСУ ще й досі збирають російський "ленд-ліз" на Харківщині

Збройні Сили України деокупували значну частину Харківської області ще восени, але на звільнених територіях й досі знаходять зброю, яку окупанти "забули", тікаючи від наших військових.

Так, у селі Токарівка, що у 5 км від кордону з РФ, було знайдено "схованку", де окупанти залишили понад сотню 122-мм артилерійських боєприпасів. Про це йдеться на каналі в Telegram начальника Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслава Задоренка.

Читайте також: Як часто необхідно ремонтувати танк і чому це дійсно вкрай важливо та треба враховувати

Як відзначається, знайдені боєприпаси отримала 113-а окрема бригада Територіальної оборони Збройних Сил України, які "повернуть" ці снаряди своїм колишнім власникам.

Загалом же під час звільнення Харківщини наші Збройні Сили затрофеїли десятки й навіть сотні одиниць озброєння та військової техніки. Втім, такий "ленд-ліз" іноді має свої недоліки, зокрема проблеми з відновленням та використанням цієї трофейної техніки.

"Парад" трофейних танків, фото - прес-служба 93-ої бригади ЗСУ, 9 травня 2022 року
"Парад" трофейних танків, фото - прес-служба 93-ої бригади ЗСУ, 9 травня 2022 року

Річ у тім, що рашисти часто кидають свою бронетехніку у вкрай незадовільному стані й буває так, що знайти необхідні до них комплекти запасних частин майже нереально. Наприклад, з трофейних танків лише 20% можуть одразу повернутися на поле бою, а цілих 50% вже йдуть на запчастини через відсутність можливості їх відремонтувати.

Читайте також: Бити окупантів їхнім "ленд-лізом": як рота десантників ЗСУ трощила російське військо