xcounter
#

Німці показали, як IRIS-T SLM в Єгипті збиває БПЛА з ефективністю 100% (відео)

3303
Тестові стрільби IRIS-T SLM в Єгипті, літо 2023 року, стоп-кадр з відео
Тестові стрільби IRIS-T SLM в Єгипті, літо 2023 року, стоп-кадр з відео

Для маркетингу зброї на світовому ринку використовується не тільки досвід її застосування в Україні

У відкритому доступі з’явилось відео тестових стрільб, проведених в Єгипті з використанням ЗРК німецького виробництва IRIS-T SLM. Англійські субтитри дозволяють припускати, що це відео відзняла німецька компанія Diehl Defense як виробник цього ЗРК, зокрема з маркетинговою метою. А "пустельний" камуфляж на елементах цього зенітно-ракетного комплексу також може демонструвати, що Німеччина уже в другій половині 2023 року могла уже почати поставки IRIS-T SLM до Єгипту за контрактом, укладеним ще в 2019 році.

Під час цих стрільб розрахунок IRIS-T SLM із використанням двох зенітних ракет збив два дрони-мішені, і цей ЗРК показав свою 100% ефективність. А сам факт проведення тестів саме в такому форматі є показовим як мінімум з двох ракурсів.

Читайте також: В Україні для бронетехніки розроблено компактний РЕБ проти дронів-камікадзе, включно з "Ланцетами"

Перший – судячи з усього, навіть коли мова про маркетинг систем озброєння, що вже показали себе відмінно на полі бою в Україні, західні виробники таких систем воліють демонструвати не тільки те, з якою ефективністю використовували їх продукцію наші захисники.

Але й також – що інші замовники та потенційні клієнти теж зможуть з такою ж ефективністю використовувати поставлені системи озброєння, і що військових з інших країн цілком легко можна переучити для роботи на такій зброї.

Тестові стрільби IRIS-T SLM в Єгипті, літо 2023 року, стоп-кадр з відео

Другий ракурс – схоже, що потенційні замовники озброєнь, які зарекомендували себе на полі бою в Україні, скоріш за все приділяють увагу саме тому, в якому саме форматі могли використовувати цю зброю воїни ЗСУ при відсічі російським загарбникам.

І ще одна важлива деталь, яку варто примітити на цьому відео - можемо зауважити також нестандартного розміру ТПК під зенітну ракету, четвертий зправа на пусковій установці. При цьому це навряд чи ТПК від IRIS-T SLS (ближньої дії), оскільки там використовується зовсім інший принцип розміщення зенітних ракет - на відкритій пусковій установці.

Раніше Defense Express розповідав про те, що вслід за країнами Балтії поставку німецьких ЗРК IRIS-T SLM хоче замовити також Словенія.

Тестові стрільби IRIS-T SLM в Єгипті, літо 2023 року, стоп-кадр з відео
Читайте також: Нічна атака Shahed-136 по Україні демонструє загрозливу тенденцію й мова не про кількість