xcounter
#

Нічна атака Shahed-136 по Україні демонструє загрозливу тенденцію й мова не про кількість

7211
Нічна атака Shahed-136 по Україні демонструє загрозливу тенденцію й мова не про кількість

Shahed-131 стає для ворога ледь не основним засобом дистанційних ударів і остання атака демонструє розширення наземної інфраструктури для запуску цих дронів

Сьогодні у ніч на 2 серпня рашисти здійснили чергову атаку дронами-камікадзе - Shahed-136 та Shahed-131 по Україні. Завдяки діям Збройних Сил України, як повідомило Командування Повітряних сил, вдалось знищити 23 таких літако-снарядів.

Цілями атаки вочевидь були об'єкти у Києві та портова інфраструктура Одеської області. Зокрема у Києві, як повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, знищено понад 10 дронів.

Читайте також: Західне ЗМІ показало виробництво українських ракет "Трембіта", які також будуть дурити російське ППО

За офіційною інформацією є пошкодження фасаду адміністративної будівлі, стан якої демонструє фото від ДСНС. Також держслужба повідомила про пошкодження приватного житлового будинку в Бучанському районі Київської області.

атака Shahed 2 серпня 2023 року

Щодо Одеської області, то очільник місцевої обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що пошкоджено елеватор, на деяких об'єктах портової та промислової інфраструктури виникли пожежі. Станом на ранок, інформації щодо постраждалих не надходило.

Водночас ця атака відрізняється від попередніх, й мова йде не про кількість самих Shahed-ів, які були запущені та знищені. Справа у районах пуску, бо, за інформацією Командування ПС ЗСУ, запуски літако-снарядів здійснювались із трьох напрямків - Курськ, Приморсько-Ахтарськ на російському узбережжі Азовського моря та Чауда у поки окупованому Криму.

пускові райони Shahed

Якщо брати останні атаки Shahed-ів, то зазвичай у пускових районах фігурував один, або два пускових райони, хоча кожен окремо з них вже застосовувався рашистами.

Наприклад, 19 липня ворог запускав ці літако-снаряди з полігону Чауда та Приморсько-Ахтарська, а 13 липня з Курської області та Приморсько-Ахтарська. Й можлива відповідь на питання, чому РФ не використовувала одночасно більшу кількість майданчиків є брак фахівців, які можуть здійснити передстартову підготовку дронів.

Й саме тому необхідно готуватися до сценарію, коли одночасно задіяних пускових районів Shahed-ів буде більше, а це вже означає більшу складність відбиття повітряної атаки за багатьма напрямами. З іншого боку, здається, що Shahed-136 потребує дещо більшої наземної інфраструктури ніж здається, й саме через це пускові районі не змінюються. А це вже дозволяє завдати результативних ударів саме по дислокації операторів та самої наземної інфраструктури.

Читайте також: Цивільне судно зі зброєю та Ка-29, які рятують рашистів: нові подробиці "успішно відбитої атаки" катерів-камікадзе