xcounter
#

Нідерланди все ж таки передають найсучасніші САУ PzH 2000: на що здатна ця зброя

Нідерланди все ж таки передають найсучасніші САУ PzH 2000: на що здатна ця зброя
47018

У Збройних Сил України скоро з'явиться найдалекобійніша серійна САУ у світі - PzH 2000

Збройні Сили України тепер точно можуть розраховувати на одне з найочікуваніших посилень - самохідні артилерійські установки PzH 2000, які перепадуть Нідерланди зі своїх запасів.

Про передачу цих машин "проговорилась" міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, коли заявила що Берлін передає зенітні САУ Gepard та навчить українських артилеристів використанню PzH 2000, які передає Амстердам.

Читайте також: Наскільки потужним буде залп по рашистам: постачання Україні артилерії з країн НАТО (аналіз)
PzH 2000

До цього інформація про передачу

PzH 2000 була більш на рівні чуток та припущень і у будь-який момент могла повторитися історія

з САУ AS90

, яку нібито передавала Велика Британія (що аж ніяк не применшує титанічні об'єми озброєння для ЗСУ від цієї країни).

Водночас кількість PzH 2000 для Збройних Сил України досі не оголошена. У розпорядженні цієї країни у запасі до 38 одиниць на складі, а ще 18 на бойовому чергуванні. Проте навіть декілька дивізіонів PzH 2000 може стати вкрай ефективним посиленням наших артилерійських підрозділів. Справа в тому, що ця німецька САУ має дійсно найкращі характеристики у своєму класі.

Характеристики PzH 2000

  • Калібр: 155 мм
  • Довжина ствола: 52 калібри
  • Дальність стрільби: до 47 км (снарядом з покращеною балістикою), 67 км (активно-реактивним)
  • Швидкострільність: максимальна на полігоні до 12 пострілів за хвилину

Загалом саме за PzH 2000 тримається світовий рекорд з дальності пострілу зі ствола довжиною у 52 калібри, який становить 67 км та був зроблений у 2019 році. Водночас навіть звичайний снаряд летить з неї на відстань 30-36 км, а "контрбатарейний" з покращеною балістикою ERFB - 40-47 км. Для розуміння рівні переваги російська "Мста" має дальність ERFB у 24,7, а максимальна можлива, з дефіцитним активно-рекативним до 30 км.

PzH 2000

На користь PzH 2000 і цифрова система керування вогнем з радаром для вимірювання швидкості снарядів. А також можливість здійснювати MRSI (Multiple round simultaneous impact) із серією пострілів, які влучають у противника одночасно. Показник MRSI для PzH 2000 - цілих п'ять снарядів.

На останок - прохідність, бо завдяки гусеничному ходу ця 56-тонна САУ може пройти по всім ґрунтам. Але це звісно зменшує оперативну мобільність. У будь-якому випадку ЗСУ будуть мати унікальну можливість порівняти яке шасі для САУ краще, бо порівняти PzH 2000 у бою можна буде з іншою надсучасної французькою артсистемою CAESAR, 12 одиниць яких передає Франція.

Читайте також: Ватажок "ПМР" звинуватив Україну у "терактах": які сили армії РФ у Придністров'ї і чи достатньо їх для удару