xcounter
#

Німеччину "дотиснули", Україна отримає 30 зенітних самохідних установок Gepard

10237
Німеччину "дотиснули", Україна отримає 30 зенітних самохідних установок Gepard

Зустріч міністрів оборони на військовій базі "Рамштайн" у Німеччині змусила останню зробити "крок вперед" у постачанні зброї Україні

Німеччина поставить Україні зенітні самохідні установки Gepard. Про це повідомляє німецьке оборонне відомство у своєму офіційному аккаунті у Twitter.

Про передачу ЗСУ Gepard Україні оголосив міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт на конференції з безпеки, яка наразі триває на військовій базі "Рамштайн" у Німеччині. Також ЗМІ повідомляють, що мова йде про орієнтовно 30 одиниць Gepard, які мають посилити ЗСУ.

Читайте також: Ленд-ліз для України "по-німецьки": як Leopard 1A5 та інша "броня" допоможе бити росіян

На цій конференції міністри оборони США, України та низки країн ЄС обговорюють потреби України в зброї для протистояння російським окупаційним військам.

У виданні Spiegel зауважують, що цим повідомленням про передачу зброї Україні міністр оборони Німеччини намагається пом’якшити критику, яка лунає в бік країни щодо постачання зброї – останнім часом Німеччину часто критикують за нерішучість у цьому питанні.

Скільки саме ЗСУ Gepard Німеччина планує передати Україні не повідомляється. Разом з тим, як раніше розповідав Defense Express, наразі на складах німецьких оборонних концернів знаходиться близько 50 одиниць знятих з озброєння зенітних САУ Gepard.

Нагадаємо, зенітна самохідна установка Gepard озброєна двома 35-мм автоматичними гарматами, призначена для знищення повітряних цілей на дальності до 4 км та на висоті до 3 км. Експлуатувалися з 1976 року, були виведені зі складу Бундесверу на початку 2010-х років.

Читайте також: Чому ворог не починає масштабний наземний наступ на Донбасі і чи будуть морські десанти - Сергій Згурець