xcounter
#

Нічна атака іранськими дронами з Криму: збито майже два десятки, помічено "молодшу" версію "Герань-1"

4673
Іранські дрони-камікадзе Shahed-136
Іранські дрони-камікадзе Shahed-136

Рашисти знову атакували Україну своїми іранськими дронами-камікадзе

У ніч на 23 жовтня ворог спробував здійснити чергову терористичну атаку своїми іранськими дронами-камікадзе.

Так, з відкритих джерел відомо, що атака ударними безпілотниками Shahed була здійснена з Криму – всього випущено 9 груп цих безпілотників, загальна кількість яких – від 20 до 35 одиниць.

Читайте також: РФ дуже дивно відреагувала у ООН на розслідування щодо Shahed-136 та пригрозила "переглядом відносин"

Водночас у повідомленні Командування Повітряних Сил ЗСУ зазначається, що під час нічної атаки іранськими дронами нашим військовим вдалося збити одразу 16 безпілотників камікадзе: 11 – силами ППО повітряного командування "Південь", три – іншими підрозділами Сил оборони півдня, ще два – зенітниками Повітряних командувань "Схід" та "Центр".

shahed-136 іран бпла рф
Запуск іранського ударного БПЛА Shahed-136

На жаль, деякі з ударних дронів типу Shahed влучили у цілі. Зокрема, як повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух, один з дронів-камікадзе влучив у громадську будівлю в обласному центрі.

Причому в опублікованих фото можна побачити один з уламків ударного дрона типу Shahed з маркуванням "Герань-1" – ймовірно, це "молодша" версія дрона-камікадзе.

герань-1 shahed-131 іранський дрон-камікадзе
Безпілотник з маркуванням "Герань-1" – іранський Shahed-131

Він має менші розміри у порівнянні з Shahed-136 (розмах крила – 2,2 м проти 2,5 м, довжина – 2,6 м у молодшій версії, 3,5 м – у старшій), а також злітну вагу (135 кг проти 200 кг) і бойову частину (10-15 кг проти 30-40 кг).

Загалом українська ППО навчилася ефективно нищити іранську загрозу, зокрема раніше повідомлялося про приголомшливу кількість збитих Shahed-136 – за 36 днів було приземлено 223 одиниць цих "літаючих мопедів".

Читайте також: Атака іранськими дронами-камікадзе Shahed-136 по містах: реальні, перспективні та фантастичні засоби протидії