Бригадний генерал французької армії Стефан Рішу заявив, що Франція у пошуках нової ракетної системи для свого війська серед усіх варіантів проводить оцінку й індійської ракетної системи залпового вогню Pinaka, аналізуючи, чи відповідає цей зразок вимогам, які були визначені французькими військовими, станом на сьогодні Рішу якраз перебуває в Індії для проведення перемовин між двома сторонами.
Видання ANI, яке оприлюднило таку інформацію, не розкриває якоїсь конкретики по цьому питанню. Відзначається, що питання ракетної системи обговорювали ще на початку року і також відмічається зростання оборонного співробітництва Індії та Франції, зокрема йдеться про серію навчань Shakti, співпрацю по підводних човнах Scorpene тощо. Загалом Франція є другим за кількістю імпортером оборонного обладнання після США.
Читайте також: Франція пропонує Кіпру купити Leclerc на заміну Т-80У, і там ще є цікавий пункт про Mistral для ЗСУ
Нагадаємо, що станом на сьогодні Франція має у своєму активі ракетні системи M270A1, і раніше цього року французька агенція з оборонних закупівель заявляла про плани модернізувати парк своїх ракетних систем з огляду на те, що вона й так мала небагато пускових - 13 одиниць, а після передачі низки машин Силам оборони України їх залишилася зовсім незначна кількість.
Відповідно до оголошених планів, Франція за 600 млн євро хотіла закупити 14 нових систем з ймовірним збільшенням кількості до 26 одиниць, причому спершу французи хотіли самі розробити ракетну систему відповідно до пропозицій від місцевих компаній, таких як Safran та MBDA.
Але зрештою, судячи з усього, РСЗВ все ж будуть купувати за кордоном, причому цікавим є акцент саме на індійській РСЗВ Pinaka, тоді як буквально "під боком" є такі варіанти, як GMARS від Rheinmetall та Lockheed Martin, яка є подальшим розвитком ракетної системи HIMARS і може стріляти далекобійними ракетами JASSM. Або ж та сама EuroPuls GTF 8X8 від KNDS та ізраїльської Elbit Systems з дійсно різноманітними варіантами по засобах ураження.
214-мм РСЗВ Pinaka була свого часу створена індійською оборонною промисловістю спеціально для армії Індії, у версії Mark-II ER дальність у відкритих джерелах заявлена 90 км, залп у 12 ракет може здійснити за 44 секунди. Раніше цього року було анонсовано розробку двох варіантів ракет - на 120 км та 200-300 км відповідно. Ймовірно, Франція кинула око на РСЗВ Pinaka з огляду на ймовірну меншу вартість як самих пускових, так і ракет до них, а також на строки виконання угоди, хоча поки що жодних деталей про це невідомо.
Читайте також: Французи показали, як їх нова ПКР SM40 Exocet битиме по китайському крейсеру Type 055, і тут два варіанти