Армія США продовжує розгортати свої нові з'єднання Multi-Domain Task Forces (MDTF), які мають широкі далекобійні ударні можливості за рахунок системи Typhon, що може вести вогонь крилатими ракетами Tomahawk та зенітними SM-6. Але послідовність розгортання порушила логіку створення цих з'єднань.
Справа в тому, що наступний Typhon отримає 3-й MDTF, який базується на Гаваях, про що на зустрічі із журналістами повідомив командир з'єднання Майкл Роуз, пише Defense News. Який також зазначив, що зараз у США лише дві батареї Typhon, які розгорнуті у складі 1-ї MDTF.
Читайте також: Яким озброєнням Німеччина за місяць посилила ЗСУ: наземні дрони Gereon RCS та традиційні Gepard

Але з боку Defense Express зазначимо, що 1-а MDTF створений у 2017 році та має пункт постійної дислокації у штаті Вашингтон та призначений для ведення бойових дій на Тихому океані. Зокрема саме Typhon 1-ї MDTF армії США були розгорнуті на Філіппінах. Також саме цей "таск-форс" отримав й першу далекобійну гіперзвукову систему LRHW з ракетами Dark Eagle.
І таким чином ламається закладена послідовність створення та розгортання MDTF. Бо за логікою наступне повноцінне розгортання мав пройти 2-й MDTF, який був створений у 2021 році. Його штаб-квартира зараз базується у Німеччині у Майнц-Кастелі.
У планах повноцінне розгортання 2-й MDTF мало відбутись якраз у 2025 році. При цьому Typhon все одно планувалось тримати у США на базі у штаті Нью-Йорк та епізодично його розгортати у Європі. А от 3-й MDTF був створений у 2022 році на Гаваях з планом розгортання у 2026 році. Таким чином вочевидь у Пентагоні "переграли" плани щодо найбільш далекобійних армійських підрозділів.
Нагадаємо, що за попередніми публічними планами має бути створено лише п'ять MDTF. 4-й "таск-форс" має бути створений та набути оперативної готовності у 2027 році за штаб-квартирою у Колорадо. 5-й - у 2028 у Північній Кароліні, що ближче до Атлантичного океану.
Читайте також: Чи може Алжир отримати "єгипетські" Су-35Э від РФ, які взагалі мали передати Ірану