xcounter
#

Навчання армій РФ та Білорусі "Щит Союзу" та "Захід", як маркер можливо вторгнення: коли проходять ці навчання

3411
Одразу два масштабних навчання поблизу України пройдуть у 2023 році
Одразу два масштабних навчання поблизу України пройдуть у 2023 році

У Генштабі Збройних Сил України під час брифінгу для ЗМІ звернули увагу на маркери, які можуть означати підготовку повторного вторгнення РФ з території Білорусі

У Білорусі та Західному військовому окрузі РФ у 2023 році пройдуть два масштабних навчання, які були оголошені Кремлем, один з яких спеціально перенесли на цей рік - "Щит Союзу" та "Захід".

"На території білорусі сплановано проведення спільного оперативного навчання збройних сил російської федерації та збройних сил республіки Білорусь під назвою "Щит союза-2023". Водночас замість навчання "Центр-2023" заплановано провести маневри збройних сил РФ та РБ "Запад-2023", - зазначив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олексій Громов.

Читайте також: Зенітка L70 від Литви: практичні та прагматичні "дронебійки" у ефективному 40-мм калібрі

навчання рф
"Щит Союзу-2019"
Нагадаємо, що ці навчання у попередні роки зазвичай проводились раз на два роки на території Білорусі - "Захід" (2009, 2013, 2017, 2021 роки) та Західного військового округу РФ - "Щит Союзу" (2011, 2015, 2019). У 2019 році замість навчань "Захід" були проведені навчання "Центр", у 2021 році, попри анонсування проведення маневрів "Щит Союзу

"

у 2021 році, з огляду на все, вони проведені не були.

учения рф
"Запад-2021"

Традиційний період навчання - вересень, але той факт, що обидва навчання співпадають, то логічніше очікувати їх рознесення. У міноборони Білорусі 6 січня цього року оголосили, що "Щит Союзу-2023" має пройти наприкінці року. Таку заяву зробив заступник міністра оборони РБ Андрєй Жук. Строки навчання "Захід-2023" поки не оголошені.

Їх проведення, як зазначають у Генштабі ЗСУ, дозволяє розгорнути на території Білорусії російське угрупування військ, "яке може бути використане для відповідних дій".

Водночас, наразі, як повідомив Олексій Громов: "заходів з формування противником ударного, підкреслюю, ударного угруповання для відновлення наступальних дій з території Білорусі не спостерігається".

Читайте також: Рашисти "вронили" у себе 6 млн доларів, і це не крилата ракета