xcounter
#

"Укроборонпром" анонсує: на озброєння ЗСУ мають прийняти другу версію 120-мм міномета від заводу "Маяк"

10486
120-мм міномет в ЗСУ
120-мм міномет в ЗСУ

Наразі новий міномет проходить "останні стадії випробування"

Заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" Мустафа Найєм повідомив, що до кінця 2020 року або у 2021-му Міністерство оборони поставить на озброєння нову модель міномета, розроблену київським заводом "Маяк".

Про це він розповів під час інтерв’ю в ефірі "Радіо НВ" 21 жовтня ц.р.

Читайте також: Танковий кулемет від Заводу "Маяк" на випробуваннях успішно відстріляв 25 тисяч пострілів (відео)

"По мінометах, думаю, в нас буде велика новина до кінця цього року чи наступного року. Я дуже сподіваюсь, що буде поставлена на озброєння нова модель міномета, який зараз проходить останні стадії випробування. Це новина, бо ми поки що ми про це не говорили. Я сподіваюсь, що він врахує всі недоліки, які були раніше", - відзначив Мустафа Найєм.

За його словами, нова модель є переробленою версією сумнозвісного 120-мм міномета М120-15 "Молот" і буде мати іншу назву.

120-мм міномет М120-15 "Молот"

Також Мустафа Наєм повідомив, що документацію на новий міномет викрала неназвана приватна компанія, яка намагалася поставити Збройним силам цей виріб як свій.

"Доречи, документація на цей міномет була вкрадена приватною компанією, яка теж намагалася стати на озброєння (зі своїм виробом), але поки що не стоїть. Ми будемо чекати, як буде вирішувати ситуацію Міністерство оборони. Я розраховую, що наступного року ми вже будемо постачати свій міномет по Державному оборонному замовленню", - наголосив Мустафа Найєм.

120-мм міномет "Бучарда", виробництва ПАТ "Старокраматорський машинобудівний завод" також проходить державні випробування. Презентація виробу на "Зброя та Безпека-2019"

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що Збройні сили, за відповідним рішенням, припинили експлуатувати 120-мм міномети М120-15 "Молот" виробництва ПАТ "Завод "Маяк", що постачалися ЗСУ в минулі роки.

Оскільки серійні та прийняті на озброєння вітчизняні зразки цьогоріч відсутні, а претенденти наразі проходять випробування, Міноборони у 2020 році вирішило закупити партію 120-мм мінометів ЕМ-120 болгарського виробництва.

МП-120
Міномет МП-120 калібру 120 мм від "КВП "Українська бронетехніка" на державних випробуваннях

Варто додати, що з лютого 2020 року проходять випробування міномети МП-120 розроблені приватною компанією конструкторське-виробниче підприємство "Українська бронетехніка". Також на держвипробуваннях знаходиться і виріб "Бучарда" від ПАТ "Старокраматорський машинобудівний завод".

Читайте також: Це не зрада, це перемога: "Укроборонпром" відреагував на інформацію щодо закупівлі "Барс-8ММК"