xcounter
#

Майже півмільярда доларів на БПЛА: історична угода для Польщі, WB Group "закриють" глибину у 100 км

7425
Польський безпілотник FT5. Фото: WB Group
Польський безпілотник FT5. Фото: WB Group

До підписання цього контракту Польщу підштовхнули висновки, зроблені з перших двох місяців війни в Україні

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підписав історичну угоду на закупівлю нової розвідувально-ударної системи Gladius, повідомляє польське видання Defense 24.

Баражуючий боєприпас
Під час підписання угоди. Фото: Kacper Bakuła/Defence24.pl

Сума угоди – 2 млрд польських злотих (близько 450 млн доларів), що робить цей контракт найбільшою в історії Польщі угодою на постачання безпілотних систем для польської армії (на другому місці – турецькі Bayraktar TB2 на суму 270 млн доларів).

Читайте також: ​Розумний рій проти систем A2/AD та інші інновації WB Group на MSPO-2021
розвідувальний БПЛА FT5
Розвідувальний безпілотник FT5

За ці кошти Військо Польське отримає декілька сотень безпілотних літальних апаратів – йдеться про розвідувальні безпілотники FT5, а також "ударні БПЛА" Gladius BSP-U, який був представлений безпосередньо під час підписання контракту.

Зазначається, що ці БПЛА будуть інтегровані в автоматизовану систему керування артилерійським вогнем Topaz. Перші елементи розвідувально-ударної системи Gladius вже у 2022 році мають посилити артилерійські полки, розташовані на сході країни.

На фото –
"Ударний БПЛА" Gladius BSP-U. Фото: Kacper Bakuła/Defence24.pl

У повідомленні йдеться про те, що нова розвідувально-ударна система дозволить проводити розвідку та здійснювати удари на відстані до 100 км. Водночас, як зауважують у польському виданні Defense 24, "яким буде "ударний БПЛА Gladius BSP-U, поки не зрозуміло", однак з посиланням на власні джерела у виданні зазначають, що це точно не будуть "баражуючі боєприпаси".

Зазначається, що це буде "перша за декілька десятиліть система такої великої дальності для Ракетних військ та артилерії та перша в історії, що поєднує таку велику дальність з високою точністю ураження", тож впровадження системи Gladius має значно посилити можливості польського війська.

Читайте також: Як підвищити ефективність артилерії: WB Electronics представила в Києві систему TOPAZ