Попри те, що, яка вважають у Великій Британії, їх країна наразі доволі вразлива до російських атак далекобійним озброєнням, найкращою стратегією має бути зсув поточної лінії оборони ближче до кордонів РФ.
Справа в тому, що загальна кількість ракет, які може запустити Північний флот РФ наразі оцінений у 800 ракет на 26 підводних човнах та 11 основних надводних кораблів. І замість того, щоб збивати "стріли" краще одразу зосередитись на тому, як вбити "лучників", а для цього необхідно посунути лінію оборони.
Читайте також: Туреччина запустила свій аналог "Нептуна", крилату ракету Atmaca, з підводного човна (відео)

Саме таке рішення описано та аргументовано британським безпековим аналітичним центром Council on Geostrategy. При цьому, на перший погляд, воно дещо парадоксально, бо як можливо щось посунути, якщо є обмежені ресурси. Бо зрештою британські ВМС зараз це 2 авіаносці, 4 стратегічних та 5 універсальних підводних човнів, 6 есмінців та 8 фрегатів, а з протичовнових літаків - 9 P-8 Poseidon.
Але насправді у звіті зазначено що треба посунути зону контролю ближче до РФ, що зумовить Кремль перерозподілити ресурси з наступальних операцій до оборонних. Наразі лінія протичовнової оборони, а саме російські підводні човни й складають основну загрозу, бо вони несуть 720 ракет з 800, проходить по лінії Гренландія-Ісландія-Великобританія (GIUK), яка була більше про безпеку США та судноплавства в Атлантиці.
У радянській термінології GIUK-прохід відомий як Фареро-Ісландський рубіж. Він з'явився ще у часи Другої світової війни та став основною лінію протичовнової оборони НАТО в Атлантичному океані за часи Холодної війни. А от провести основний рубіж оборони зараз запропоновано на лінії Шпіцберген-Тромсе, який також відомий як "Ведмежий рубіж" через назву острова по середині цієї ліні.

До речі, така пропозиція вже не в перше лунає в західній аналітичній спільноті. Зокрема ще один безпековий інститут RAND торкався її у 2020 році, також аргументуючи, що така стратегія значно ефективніша. І звісно реалізувати його не одноосібно, а разом із партнерами. Зазначимо, що на мапі можливо також помітити те, що у НАТО називають "Бастіоном" - зону розгортання Північного флоту РФ з максимальними оборонними можливостями.
Звісно це має бути не єдиний засіб протидії РФ. Бо Великій Британії так чи інакше, але необхідно нарощувати свої протичовнові можливості збільшення кількості фрегатів Type 23 та Type 31 понад 8 та 5 запланованих. Збільшити кількість ЗРК, винищувачів, а також літаків ДРЛВ E-7 Wedgetail, звернути увагу на потребу у зенітній артилерії, сконцентруватися на збільшенні кількості запасів ракет тощо.
Нагадаємо, що сама Арктика та практичні райони вже давно вважаються ключовими зонами майбутнього протистояння. При цьому під ці задачі Канада днями замовила для своєї берегової оборони два криголами за майже 4 млрд доларів у межах програми "Північ наша".
Читайте також: Rheinmetall хоче робити свої двигуни під ракети навіть на 2000 км та запустити свій завод по супутникам