xcounter
#

Rheinmetall хоче робити свої двигуни під ракети навіть на 2000 км та запустити свій завод по супутникам

16873
PULS від Elbit Systems​
PULS від Elbit Systems​

Один із провідних німецьких оборонних концернів хоче зайти в нові сегменти виробництва та каже, що має для цього необхідні передумови

Rheinmetall хоче запустити виробництво власних ракетних двигунів, які можна буде використовувати не тільки для керованих реактивних снарядів під системи M142 HIMARS та PULS, але й під більш потужніше ракетне озброєння з дальністю пуску від 50 кілометрів до 500 кілометрів, а в перспективі – і до 2000 кілометрів. Крім того, Rheinmetall також має намір спорудити власний завод по виробництву космічних супутників для ведення розвідки.

Такі плани генеральний директор концерну Rheinmetall Армін Паппергер окреслив в рамках телефонної конференції, яка була проведена з профільними аналітиками у середу 12 березня 2025 року, про що йдеться в публікації порталу Hartpunkt.

Читайте також: Німеччина створює нову ракету RCM на 500 км без деталей від США, яка б нам була потенційно цікавіша за Taurus

EuroPuls GTF 8X8, який має отримати на озброєння Бундесвер

Що стосується сегменту двигунів під ракети різних типів, то тут Паппергер говорить про те, що через проблеми із придбанням відповідного обладнання наладка виробничого процесу може зайняти до двох років.

Концерн розраховує, що майбутній сегмент виробництва ракетних двигунів буде достатньо завантажений замовленнями, зокрема і від Бундесверу зважаючи на загальносвітовий дефіцит силових установок під ракетне озброєння. Крім того, Rheinmetall в перспективі розраховує збудувати власний центр для випробування та сертифікації ракетних двигунів.

Пуск перспективної німецької далекобійної ракети RCM² із M270, ілюстративний рендер від MBDA

Щодо виходу на виробництво власних супутників, то тут Rheinmetall має план збудувати новий високотехнологічний завод у місті Нойс, котрий спеціалізуватиметься на виробництві "компонентів до супутників" неназваної номенклатури, і заодно – на виробництві електроніки та "компонентів до баражуючих боєприпасів" (також неназваної номенклатури).

Іншим елементом цього плану стане той факт, що Rheinmetall має свою частку в капіталі фінської компанії-виробника та оператора супутників ICEYE; і ці два суб’єкти хочуть домовитись про реалізацію спільного проекту в космічній галузі, умови якого передбачатимуть спочатку виготовлення та вивід на низьку навколоземну орбіту не менше шести супутників, а потім – виготовити на потужностях в Німеччині і також вивести на орбіту від шести до 10 супутників. Якщо цей проект буде реалізований, він може принести 200 мільйонів євро.

Один із супутників ICEYE, фото - прес-служба компанії

Цікаво, що в Німеччині зараз і так є два крупні виробники супутників - Airbus Defence and Space та компанія OHB із Бремену; однак Airbus в своєму "супутниковому" сегменті планує скоротити 2000 працівників через незадовільну ситуацію із замовленнями.

За підсумками 2024 фінансового року консолідований обсяг продажів концерну Rheinmetall загалом склав 9,7 мільярдів євро, що на 36% більше від результату попереднього року. При цьому обсяг продажів у дивізіоні "Транспортні системи" (колісні та гусеничні машини військового призначення) виріс на 45% або до 3,79 мільярдів євро, у дивізіоні "Зброя та боєприпаси" - виріс на 58% або 2,7 мільярдів євро, в дивізіоні Electronic Solutions (оборонна електроніка) – виріс на 31% або до 1,73 мільярдів євро.

Водночас, показник обсягу ще не виконаних замовлень для Rheinmetall уже складає рекордні 55 мільярдів євро.

Старт ракети-носія компанії SpaceX із супутником ICEYE на борту, березень 2024 року, фото - прес-служба ICEYE
Читайте також: Бундесвер хоче таємничий "багаторазовий гіперзвуковий літак", по якому вже є перші успіхи