xcounter
#

Литва чекатиме 5 років на ракети до NASAMS, черга на Patriot уже 10 років, але чи можна це змінити

15375
ЗРК NASAMS збройних сил Литви, ілюстративне фото з відкритих джерел
ЗРК NASAMS збройних сил Литви, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як виглядають висновки по війні РФ проти України, та чи можна буде їх тепер втілити на практиці

Помічник генерального секретаря НАТО з оперативних питань Томас Гоффус в рамках виступу на симпозіумі з питань повітряної війни (AFA) окреслив свої п’ять висновків по війні РФ проти України, один із яких стосується проблем із оборонно-промисловою базою.

Ці проблеми виражаються зокрема в тому, що Литва вимушена буде чекати аж 5 років, поки не отримає замовлені ракети AIM-120 AMRAAM до NASAMS, а "деяким європейським країнам" доведеться чекати аж 10 років на можливість отримати Patriot. Однак з огляду на геополітичну ситуацію виникає логічне питання, чи вдасться взагалі втілити на практиці висновки, мова про які детальніше буде нижче.

Читайте також: Черга на Rafale довжиною 9 років, але Dassault приймає замовлення, обіцяє кратно прискоритись та готовий на локалізацію
Нідерландський ЗРК Patriot, фото - Koninklijke Landmacht

Як пише в своїй публікації портал The War Zone, окреслений вище перелік висновків від помічника генсека НАТО виглядає так:

  • "Колективні дії базуються на колективній обізнаності, а для колективної обізнаності потрібна колективна згода".

Такий висновок базується на тому, що в 2014 році не всі країни НАТО погоджувались визнати факт російської окупації Криму, та і власне через відсутність цієї "колективної обізнаності" Альянс не виступив рішуче на підтримку України в 2022 році;

  • "Путіна провокує не те, що робить Альянс, а те що Альянс не робить";
  • "Путін не стратег, а опортуніст, який вивчив, що застосування сили не тягне за собою суттєві наслідки";
  • "НАТО перебуває в стані стратегічної конфронтації; якщо раніше такі елементи, як мир, криза та конфлікт раніше були послідовними моделями, на які реагував Альянс, то тепер країнам-учасницям доведеться мати справу одночасно із станом миру, станом кризи та станом конфлікту"
  • "Альянс зараз пожинає плоди того, що системно не вкладав необхідну кількість ресурсів у власну оборонно-промислову базу. Через що Росія, економіка якої складає лише 5% від сумарного обсягу економіки країн-учасників НАТО, за лише 3 місяці виготовляє стільки ж боєприпасів, скільки усі держави Альянсу виробляють аж за 1 рік".

Цікаво, що в переліку ілюстрацій про проблеми із оборонно-промисловою базою, крім згаданих вище прикладів про Литву і ракети до NASAMS та довжину черги на Patriot, є ще й таке – Болгарії доведеться чекати аж 7 років, аби отримати Javelin під свої майбутні ББМ Stryker американського виробництва.

Від Defense Express тут підкреслимо – описані вище висновки звучать актуально, але справді є питання, чи вдасться їх реалізувати на практиці, особливо на тлі наміру Трампа відмовитись від керівництва в НАТО.

Читайте також: У Канаді бояться, що Трамп може дистанційно "вимкнути" винищувачі F-35: чи це реально взагалі