Чиновники Китаю ймовірно вступили в змову з метою поставити військам фельдмаршала Хафтара у Лівії аж 42 ударні безпілотники загальною вартістю 1 мільярд доларів. Поставка мала бути замаскована під передачу гуманітарної допомоги, посередниками в її реалізації мали начебто виступати деякі "корумповані чиновники ООН".
Ця історія розгорталась протягом 2018-2021 років, при цьому також обговорювались плани по можливій поставці в Китай нафти, добутої в Лівії, пише портал Defense News.
Читайте також: Наскільки реально, що бойовий Як-130М в Росії може стати заміною Су-25
Зазначається, що дані, які дозволяють будувати такі припущення, були добуті в перехопленнях електронного листування від ФБР та були передані в розпорядження Королівської канадської поліції.
Також висловлюється припущення, що ці неназвані китайські чиновники могли будувати плани з опорою на корумпованих чиновників ООН саме для того, щоб обійти офіційне ембарго на поставку озброєнь усім сторонам конфлікту в Лівії.
Але далі треба робити поправку на те, що суд в Канаді почне розглядати цю справу лише у березні 2025 року, тому на даний момент окреслені вище дані не можна розглядати як остаточно підтверджені, вони перебувають лише на стадії припущень.
Окремо зазначається, що на даний момент поки не встановлено, чи є прямий взаємозв’язок із спробою Китаю доставити у Лівію розвідувально-ударні безпілотники Wing Loong, які везли через Італію як "вітряні турбіни". Ця спроба була викрита аж у липні 2024 року, і там йшлось лише про кілька БПЛА цього типу із супутнім обладнанням та озброєнням.
Водночас, що цікаво, в справі про спробу поставити у Лівію китайські розвідувально-ударні дрони уже заарештовані два громадянина Лівії, які працювали у Канаді в структурі Міжнародної організації цивільної авіації.
Раніше Defense Express розповідав про те, що Китай зробив лазерну "шахедобійку" OW5-A50, яку пропонував Саудівській Аравії, Катару та Єгипту.
Читайте також: На трофейні Т-62 поставили "Контакт-1" та "мангали", і це вийшло гарне підсилення для вояків НГУ