xcounter
#

Китай зробив лазерну "шахедобійку" OW5-A50, яку пропонував Саудівській Аравії, Катару та Єгипту

16057
Бойовий лазер Silent Hunter виробництва Китаю, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Бойовий лазер Silent Hunter виробництва Китаю, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Що відомо про цей зразок озброєння, і що він говорить про стратегію експансії Китаю на ринку зброї

Ще в листопаді 2022 року мала місце історія про те, що Саудівська Аравія має лазер, який може збивати всі 100% "літаючих мопедів" Ірану, і це було підтверджено на практиці. Окремо цікаво було те, що цей лазер Silent Hunter був саме від Китаю.

А тепер ця історія отримала своєрідний розвиток, про що в одній із своїх публікацій написав профільний румунський портал Defense Romania. Наведене в публікації насправді ілюструє не тільки формат поточної експансії Китаю на світовому ринку озброєнь, але й також поточний набір вимог, які можуть висуватись до лазерних установок оборонного призначення.

Читайте також: Яка загроза від ракет Fath-360, 200 яких РФ могла отримати від Ірану, і на що звернути увагу
Демонстрація моделей перспективних зразків озброєння Китаю, зокрема лазерної установки OW5-A50, фото наводить Defense Romania

Так от, автори цього порталу пишуть, що в рамках оборонних виставок, які нещодавно відбулись в Саудівській Аравії, Катарі та Єгипті, представники китайської державної оборонної корпорації NORINCO пропонували потенційним покупцям придбати лазерну систему протиповітряної оборони OW5-A50. Але при цьому парадоксальним чином вони на експозиції демонстрували не наприклад робочий зразок чи макет у натуральну величину, а просто модель, яка дає орієнтовне поняття про конфігурацію цієї системи.

Можливо, у китайців тут розрахунок на те, що спочатку потенційний користувач має зацікавитись окресленою концепцією по застосуванню системи, а уже на наступних етапах слід переходити до демонстрації робочих зразків, зокрема при відбитті повітряних загроз.

Тим більш, якщо говорити про концептуальне окреслення, то тут китайці роблять акцент на тому, що їх лазерна система може доповнити наявні можливості протиповітряної оборони, але тут йдеться про те, що ця установка – для боротьби з малорозмірними повітряними цілями, що мають невисоку швидкість та висоту польоту.

Єменські хусити демонструють наявність Shahed-136, вересень 2022 року, фото з відкритих джерел

Ще окремо цікава заявлена деталь по китайській лазерній системі OW5-A50 полягає в тому, що ця установка повністю автономна в плані джерел живлення, тобто для ведення бойової роботи по дронам ворога її не потрібно підключатись до зовнішнього джерела живлення. Що в свою чергу дає необхідну гнучкість розгортання в польових умовах.

З цього можемо зробити висновок, що самі китайці намагаються «задати моду» по лазерним установкам, де в першу гратиме роль ступінь гнучкості використання та автономності таких систем. Однак при цьому з уваги випадають інші не менш важливі параметри, а саме – кількість осіб, необхідні для забезпечення бойової роботи, та власне показник тривалості безперервної роботи без відмов.

У даному випадку називати цю китайську систему OW5-A50 "шахедобійкою" цілком доречно, оскільки у випадку із Саудівською Аравією актуальну загрозу можуть складати ті самі Shahed-136 у розпорядженні єменських хуситів.

Читайте також: Росіяни в Білорусі могли піти на експеримент, чи може С-400 чи "Панцирь" збити Shahed-136