xcounter
#

На трофейні Т-62 поставили "Контакт-1" та "мангали", і це вийшло гарне підсилення для вояків НГУ

4245
Т-62М під час навчань Миколаївського полку НГУ, вересень 2024 року, фото - прес-служба бригади
Т-62М під час навчань Миколаївського полку НГУ, вересень 2024 року, фото - прес-служба бригади

Навчання однієї з бригад Нацгвардії дали привід згадати про ці рідкісні трофейні танки

Миколаївський полк охорони громадського порядку Національної гвардії України показав фотографії з тренувань на полігоні свого танкового взводу, і на цих кадрах ми можемо побачити ніщо інше, як трофейні танки типу Т-62, зовнішній вигляд яких змінився завдяки установці "мангалу" та блоків захисту "Контакт-1".

Судячи із супровідного запису до цих фото, танкісти Нацгвардії готуються до того, що ці Т-62 можуть бути використані на полі бою проти російських загарбників, чим власне й було продиктоване відповідне посилення захисту.

Читайте також: Азербайджан показав цікаву модернізацію ЗСУ-23-4 "Шилка", яка для України теж може бути актуальною

Навіть сама по собі поява трофейних Т-62 на фотографіях Сил оборони України завжди є подією нерядовою хоча би тому, що це відбувається доволі нечасто.

Тут можемо пригадати, що до цього моменту танки цього типу "світились" хіба що в квітні 2024 року під час підготовки бійців однієї із новосформованих механізованих бригад ЗСУ.

При чому, як можемо зауважити, на фотографіях із тих навчань Т-62 "світився" без додаткового захисту, тобто без тих же "мангалів" та "Контакт-1", що заодно могло свідчити про чисто навчальне призначення цієї машини (або ж кількох машин), задіяних для тренувального процесу.

Трофейний Т-62М під час навчань 154-ої ОМБр, весна 2024 року, фото - прес-служба бригади

Чому трофейні Т-62 є доволі рідкісним явищем в Силах оборони України, до цього моменту говорилось неоднократно, але цей перелік причин варто перерахувати ще раз, щоб заодно підкреслити, наскільки непересічною подією є поява цих танків в бойовому порядку одного з полків НГУ.

Почнімо з того, що за підрахунками з відкритих джерел, наші військові могли взяти як трофей 44 танки типу Т-62, однак частина із цих машин були кинуті росіянами як пошкоджені на полі бою. Що в свою чергу вже в чомусь звужувало базу для застосування цих танків в строю нашого війська.

Також звужувало базу для використання цих танків й та обставина, що Т-62 озброєний гладкоствольною гарматою 2А20 із нестандартним калібром 115 міліметрів, боєкомплект під яку є дефіцитним. Тобто простіше кажучи, у випадку з трофейними Т-62 могли бути питання не тільки з тим, як їздити, але і як стріляти також.

Був цікавий варіант із перетворенням Т-62 на БМПВ із баштою від БМП-2, але судячи з усього, реалізація такого варіанту також вперлась у свої ресурсні обмеження.

Читайте також: Про яку ще артилерію в ДПСУ відомо, бо реактивні міномети RAK-12 там не найбільш незвичайне