Державний департамент США погодив запит Японії на придбання до 1200 ракет "повітря-повітря" типів AIM-120C-8 та AIM-120D-3 разом із супутнім обладнанням та програмним забезпеченням, запасними частинами та навчальними ракетами, секціями із БЧ та двигунами та контейнерами під самі ракети.
Потенційна вартість цієї угоди оцінюється в 3,64 мільярди доларів, відповідне повідомлення уже опублікувало Агентство з оборонної співпраці (DSCA) США.
Читайте також: Японія замінить унікальний та самий кавайний літак EC-1 на не менш мімішний
Від Defense Express підкреслимо, що в даному випадку мова про буквально величезний обсяг потенційної закупівлі ракет "повітря-повітря" типу AIM-120, які в контексті потреб воюючої України важливі як елемент озброєння для літаків F-16 та зенітно-ракетних комплексів NASAMS.
Бо до цього моменту найбільш крупною одночасною закупівлею AIM-120 можна було вважати замовлення від Німеччини на 969 ракет цього типу вартістю 2,9 мільярдів доларів, про яке стало відомо ще в липні 2023 року.
При цьому для порівняння слід навести й такий показник: у вересні 2023 року керівництво компанії Raytheon відзвітувалось, що уже на той момент вийшло на показник виробництва 1200 ракет AIM-120 на рік; але тут слід зробити поправку на те, що 1200 – це в першу чергу на задоволення потреб збройних сил США, а уже в другу чергу – на задоволення експортних контрактів та потреб країн-партнерів в рамках військової допомоги (зокрема для України).
На цьому тлі може проситись простий висновок про те, що заявлений вище обсяг замовлення від Японії на ракети AMRAAM – це по суті рік безперервної роботи усіх потужностей корпорації Raytheon, які б довелось зосереджувати на виконання лише цього контракту, в збиток іншим замовленням.
Однак в цій історії є ще більш специфічна деталь: наприклад, видання Defense Mirror пише, що зараз США та Японія обговорюють можливість спільного виробництва ракет "повітря-повітря" AIM-120, яке буде направлене зокрема на "відновлення американських арсеналів, виснажених на тлі війни РФ проти України".
На даний момент обидві сторони ще вивчають усі технічні аспекти можливої організації ракет AMRAAM на потужностях японського ОПК. Але тут сам по собі є специфічним "сигнал" про те, що на важливі для воюючої України ракети класу "повітря-повітря" є тепер крупний експортний замовник, котрий важливий для США союзник в Тихоокеанському регіоні, особливо на тлі можливої "великої війни" проти Китаю.
Читайте також: Японія теж мала проблему через незрозумілі маневри Ту-95МС, про що нам це говорить