xcounter
#

Як виглядає справжня військова "диджиталізація": ЗСУ продемонстрували навчання на черговому симуляторі від КБ "Логіка" (відео)

5935
Тренування обслуги ЗУ-23-2 в навчальному центрі "Десна"
Тренування обслуги ЗУ-23-2 в навчальному центрі "Десна"

В навчанні українських вояків дедалі більше використовують сучасні 3D симулятори вітчизняного виробництва

Оператори зенітної установки ЗУ-23-2 відтепер можуть проходити попередню підготовку в будь-яку пору року, у комфортних умовах та без витрати боєприпасів.

Навчання обслуги цього виду озброєння, за даними видання АрміяInform, опановано в 169-му навчальному центрі "Десна", що на Чернігівщині.

Читайте також: БМ "Оплот" нарешті відправили у США, у ЗСУ показали озброєння для українських Bayraktar TB2 та модернізована БМП-1 зі "Списом": події тижня від Defense Express

Черговий сучасний мультимедійний комплекс від приватної компанії КБ "Логіка" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України") являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, призначений для навчання та тренування обслуги (командира зенітної установки, навідника, прицільного) зенітної установки в обсязі їх функціональних обов’язків в умовах навчального класу.

Тренування обслуги ЗУ-23-2 в навчальному центрі Десна
Тренування обслуги ЗУ-23-2 в навчальному центрі "Десна"

Мета використання даного тренажеру полягає у формуванні та закріпленні навичок визначення цілей, наведення на цілі та виконання стрільби в умовах навчального класу. Використовується комплекс разом зі спеціальним програмним забезпеченням симуляцій бойової обстановки типу VBS-3.

Водночас тут передбачено і робоче місце інструктора (керівника занять) для організації та контролю навчального процесу.

Місце інструктора симулятора ЗУ-23-2
Місце інструктора симулятора ЗУ-23-2

"Стрільба здійснюється 23-міліміметровими імітаційними патронами. За допомогою комплексу можна знищувати, зокрема, повітряні та наземні цілі, піхоту, судноплавні засоби. На інструкторському місці розташована карта, на якій позначені бойові машини, гелікоптери тощо. Аналогів мультимедійного комплексу для навчання обслуги ЗУ-23-2 у Збройних Силах України немає", − зазначив військовослужбовець навчального центру Олесь Писаренко.

Варто додати, що навчальний центр "Десна" є своєрідним "рекордсменом", в Збройних силах України, з опанування сучасних мультимедійних комплексів й вже кілька років поспіль закуповує такі тренажери для різних видів техніки та озброєння.

Читайте також: Україна отримала протитанкове та високоточне озброєння в рамках воєнної допомоги від США