Сьогодні Єгипет використовує літаки з Росії, Китаю, США та країн Європи і це може становити певні проблеми в контексті обміну даними та координації дій один з одним.
"Що стосується, зокрема, єгипетських ВПС, то американський літак дальнього радіолокаційного виявлення E-2C Hawkeye 2000, не може, наприклад, керувати російськими винищувачами МіГ-29 і обмінюватися з ними даними, як у випадку з американськими винищувачами F-16 і французькими Rafale", – каже Мохамед Аль-Кенані, дослідник з військових питань.
Читайте також: Японія розпочинає створення винищувача шостого покоління
"Однак обмін даними між літаками різного походження здійснюється через центри управління і контролю, які оснащені спеціальними системами, здатними об’єднувати між собою різні радари, літаки, датчики, системи розвідки й радіоелектронної боротьби та об’єднувати всю інформацію і дані, які вони отримають, в єдину систему під назвою RISC2", – стверджується в повідомленні.
Командний центр RISC2 (Radar Integration and Surveillance Command Center) був створений спільно департаментом НДДКР єгипетських збройних сил, компанією Benha Electronics, військово-технічним коледжем і силами ППО Єгипту.
Система була представлена під час виставки Egypt Defense Expo у 2018 році й призначена для автоматизації задач для автоматизації задач управління і командування.
Платформа оснащена інструментами для планування польотів, системами управління радіолокаційними станціями й різним контрольним обладнанням (включаючи моделі з США, Росії, Китаю, Франції та Єгипту), автоматичною системою відстежування польотів, системою управління мережею зв’язку й системою кібербезпеки.
Зазначається, що крім зв’язку між літаками, система також дозволяє обмінюватися даними наземним та морським бойовим платформам.
Читайте також: Lockheed Martin перетворить транспортні літаки на ракетоносці