В одній з наших публікацій ми згадували про те, що крім "Кузнецова" в росіян є атомний крейсер "Адмирал Нахимов", який досі стоїть на ремонті попри $5 млрд затрат.
Самі по собі новини про невдачі російського ВПК завжди привертають увагу, однак тут варто зробити поправку на те, що ця новина про атомний крейсер "Нахимов" насправді є фрагментом значно ширшої картини про невдачу Росії у спробі модернізувати свій флот на тлі повномасштабної війни проти України.
Читайте також: У чому різниця між міжконтинентальною балістичною ракетою та ракетою середньої дальності
У всякому випадку саме такий ракурс погляду на ситуацію пропонує західний аналітик H I Sutton, що спеціалізується на військово-морських справах, в публікації для профільного порталу Naval News. Якщо цю публікацію переказати стисло, то отримаємо наступну картину.
До цієї новини про чергову невдачу з відновленням "Адмирала Нахимова" також варто додати повідомлення про те, що як мінімум частина екіпажу авіаносця "Адмирал Кузнецов" могла бути мобілізована для війни проти України, на тлі постійного "зсування вправо" графіка по ремонту цього корабля.
І ось ці два приклади, про невдачі у ремонтах "Нахимова" та "Кузнецова" є яскравим прикладом того, як Кремль марнує ресурси на проекти, які вважає для себе символічно важливими, але котрі не дають жодної бойової цінності.
По темі робіт з атомним крейсером "Адмирал Нахимов" є ще такий цікавий момент. Щоби чисто в радянському стилі під кінець року показати хоч якийсь результат, російське воєнне керівництво запланувало на цьому кораблі провести в листопаді цього року хоча би пробний пуск реакторів. Але навіть якщо це випробування виявиться вдалим, це аж ніяк не означатиме здатність корабля вийти у море.
Окрім згаданих вище двох проектів, РФ має проблеми також із строком будівництва та введення у стрій корветів-носіїв ракет "Калибр", котрі активно застосовуються у війні проти України. І також – аналогічні проблеми з будівництвом підводних човнів проекту 677 "Лада", котрі б в теорії мали стати заміною субмаринам за радянським проектом 877 "Варшавянка".
Згаданий вище H I Sutton в цій ситуації робить простий висновок – РФ має невдачі у реалізації згаданих вище проектів, бо має певний дефіцит ресурсів на тлі повномасштабної війни проти України, хоча це й не зупиняє Кремль від розпорошення ресурсів на "символічні" корабельні проекти.
Читайте також: З'являються підтвердження ліквідації російських генералів у Мар'їне ракетами Storm Shadow