xcounter
#

У чому різниця між міжконтинентальною балістичною ракетою та ракетою середньої дальності

7305
"Тополь" - МБР, на його основі створений "Ярс" та "Рубеж"
"Тополь" - МБР, на його основі створений "Ярс" та "Рубеж"

Різниця між МБР та БРСД у випадку РС-26 "Рубеж" чи так званого "Орешника" хоч і є, але це лише класифікація за відомим договором РСМД

У межах досі відсутньої реакції від західних країн щодо удару по Дніпру ракети з інертними бойовими блоками, у деяких американських та європейських виданнях почалась дискусія, що, мовляв, удар завдавався ракетою середньої дальності, а не міжконтинентальної.

У зв'язку з цим слід пояснити у чому між ними різниця та як відбувається класифікація. А орієнтиром є вже недіючий договорів РСДМ - про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності від 1987 року між США та СРСР.

Читайте також: З'являються підтвердження ліквідації російських генералів у Мар'їне ракетами Storm Shadow

У ньому було закріплено наступну градацію: від 1000 до 5500 км дальності польоту - середня, від 500 до 1000 - меншої. Всі ці ракети, як балістичні, так і крилаті наземного базування були ліквідовані, а сторони зобов'язались утриматись від розробки.

РСД-10 Пионер
РСД-10 "Пионер" могла уражати цілі на дальності від 600 до 5000 км і була БРСД

Таким чином різниця між балістичною ракетою середньої дальності (БРСД) та міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР) у здатності летіти на понад 5500 км. МБР - може, БРСД - ні.

Тобто, якщо вірити побрехенькам Кремля про існування якоїсь нової ракети "Орешник", яка названа балістичною ракетою середньої дальності, то значить вона діє у межах до 5500 км. Водночас поки все вказує на те, що "Орешник" є або самими РС-26 "Рубеж", або дуже близькою до нього ракетою. А саме з класифікацією РС-26 "Рубеж" виникли питання, бо максимальна її дальність під час випробувань становила близько 5800 км (один запуск 23 травня 2012 року). Бо ракету вистрілювали з космодрому "Плесецк" по полігону "Кура" на Камчатці.

І саме пуски на 5800 км дозволяли РФ заявляти, що РС-26 "Рубеж" не порушує договорів РСМД і не є ракетою середньої дальності, а міжконтинентальною. Навіть попри те, що всі три наступних пуски з полігону "Капустин Яр" по полігону "Сари-Шаган" були на значно меншу дальність у 2000 км.

МБР
РФ ніколи не показувала як виглядає РС-26 "Рубеж"

Саме цю ракету називають однією з порушниць договору РСМД. Хоча формально за класифікацією РФ РС-26 "Рубеж" ще може знаходитись у категорії міжконтинентальних. А у США - той самий "Рубеж" під власним індексом SS-X-31 проходити вже як ракета середньої дальності.

Водночас РС-26 "Рубеж" чи "Орешник" створювались саме як ракета середньої дальності, як реінкарнація РСД-10 "Пионер". І вони дозволять вивільнити МБР типу "Ярс", "Тополь", Р-36М2 "Воевода", а також всі балістичні ракети на підводних човнах для удару по США.

РС-24 Ярс
РС-24 "Ярс", вважається основою РС-26 "Рубеж"

Бо для Європи середньої дальності достатньо для ураження будь-якої цілі. Дальність 3500 км для РФ гарантує ядерний удар по будь-якій точці ЄС зі своєї території. При цьому ракети середньої дальності дешевші за міжконтинентальні, а також масовіші.

Читайте також: Наскільки мало даних може бути по МБР, показує одна із заяв США про ракети КНДР