xcounter
#

Що це може бути за "Орешник", про який заявив Путін, та чому на це позначення не варто вестись

19653
Можливий вигляд РС-26 "Рубеж"
Можливий вигляд РС-26 "Рубеж"

Або чому в цій історії як ніколи актуально згадати про поняття "стратегічна невизначеність"

ЗМІ поширюють заяву кремлівського ватажка Путіна про те, що РФ для удару по Дніпру застосувала новітню ракету середньої дальності "Орешник", і це буцімто був її випробувальний пуск.

Логічно припустити, що таку заяву кремлівський диктатор зробив у першу чергу для залякування Заходу, аби зменшити обсяги та формати оборонної підтримки України. Але тут виникає і безпосереднє питання про те, а що це власне за ракета під позначенням "Орешник".

Читайте також: Наскільки мало даних може бути по МБР, показує одна із заяв США про ракети КНДР
Нібито рухомий макет пускової РС-26 "Рубеж"

Тут одразу виникає момент із тим, що у відкритому доступі взагалі нема ніяких даних про російську ракету із позначенням "Орешник". Натомість можемо знайти вказівку на те, що кремлівський терористичний режим має "звичку" гратись у "неймінг" різного роду "вундерваффе".

Цілком доречним тут буде наступний приклад: влітку 2022 року російські пропагандистські "ЗМІ" заявили про існування проекту далекобійної протикорабельної ракети "Змеевик", котра начебто має бути аналогом китайських балістичних ракет під позначенням DF-21D та DF-26, восени 2023 року була заява про начебто припинення робіт по цьому проекту, але в означеному проміжку часу більше ніяких даних про "Змеевик" в публічному просторі не було.

Виходило, що цей "Змеевик" існував хіба що на шпальтах російських пропагандистських ресурсів, але водночас повідомлення про цей проект могли виконувати роль "прикриття" для реальних проектів РФ по балістичним ракетам середньої дальності.

Розгортання китайської балістичної ракети DF-21D перед запуском, фото ілюстративне

Якщо повертатись до факту заяви кремлівського диктатора, то у випадку із позначенням "Орешник" можемо висловити наступні припущення.

Не виключено, що оце позначення "Орешник" цілком могло фігурувати в робочій документації в рамках роботи над "изделием", котре більш відомо власне як РС-26 "Рубеж". Така "двоїстість" для російського ВПК цілком в порядку речей, можна навести й таку ілюстрацію – крилата ракета Х-101 у рашистів також позначається як "Изделие 504", хоча звісно в ходу використовується переважно саме індекс Х-101.

Але у використанні позначення "Орешник" Кремль явно переслідував мету психологічного впливу на країн Заходу, а саме – намагатись створити враження, що у розпорядженні РФ начебто з’явились до цього моменту нові та невідомі ракетні спроможності, що в свою чергу має працювати на залякування цивілізованого світу.

В цьому контексті цілком доречно згадати про поняття "стратегічна невизначеність". І заодно виникає цілком логічний посил про те, що на даному етапі краще не оперувати позначенням "Орешник", аби не давати Путіну можливість розширювати "стратегічну невизначеність" для шантажу цивілізованого світу.

Оновлено: під час брифінгу ввечері 21 листопада заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх по суті підтвердила, що для удару по Дніпру було застосовано саме РС-26 "Рубеж", який росіяни намагаються видати за "Орешник".

Читайте також: Як атакують міжконтинентальні балістичні ракети та БРСД: реконструкція удару по Дніпру РС-26 "Рубеж"