xcounter

Як новий бойовий дрон з дробовиком допоможе вести бій у місті

3495
Як новий бойовий дрон з дробовиком допоможе вести бій у місті

Сучасні безпілотники отримують все більше зброї та адаптуються до ведення бойових дій в різних умовах

У Великобританії розробили новий бойовий дрон, який допоможе військовим проривати оборону противника в місті. Безпілотний літальний апарат і9 вміє переміщатися у приміщеннях, виявляти та ідентифікувати цілі та використовувати дробовик, точніше, два дробовики для знешкодження противника.

Дрон і9 був створений для британських збройних сил і призначений передусім для використання в операціях з проникненням в будівлі, де перебуває противник. Такі операції є дуже небезпечними й зазвичай військові в них зазнають значних втрат, тому безпілотник має взяти на себе виконання найбільш небезпечної частини завдання.

Читайте також: Сербія хоче купити турецькі безпілотники Bayraktar TB2: вони того варті

Так, з новим дроном військові можуть підірвати двері та відправити туди і9, який визначить, де саме знаходиться ворог і за команди оператора відкриє вогонь.


Spaitech


Для виявлення цілей безпілотник використовує датчики та так званий машинний зір. Він буде автоматично розпізнавати цілі та перешкоди, які зафіксувала його відеокамера. Цей процес можна порівняти з тим, як безпілотний автомобіль виявляє та записує дорожні знаки та перешкоди, а потім порівнює їх з візуальною бібліотекою дорожніх об’єктів.

MQ-9 Reaper
Безпілотники стають потужнішими та небезпечнішими: нещодавно стало відомо, що БПЛА MQ-9 Reaper отримав вдвічі більше ракет Hellfire

Водночас ворожі військові будуть не єдиною ціллю для і9. Так, ймовірно, цей безпілотник зможе "таранити" й ворожі дрони, що значно збільшує його ефективність. Водночас стверджується, що в майбутньому цей дрон можуть озброїти ракетами чи іншою зброєю.

Отже, безпілотники – як у повітрі, так і на землі та в морі – стають ефективнішими та отримують все більше різних крутих "фішок", які допомагають їм якнайкраще виконувати ті чи інші завдання.

Безпілотники
Безпілотники потрібні всюди – в повітрі, на землі та в морі.

Наприклад, Пентагон прагне розробити ІЧ-давачі для безпілотних наземних транспортних засобів. Водночас ВМФ США прагне використовувати безпілотні кораблі для пошуку і знищення підводних човнів противника.

Разом з тим, нові технології отримують й українські БПЛА. Так, з новим універсальним малогабаритним комплексом SAR від "Радіоніксу" наші безпілотники бачать крізь хмари вдень і вночі.

Малогабаритний радар з синтезуванням апертури від компанії "Радіонікс", який може встановлюватися як на пілотовані, так і на безпілотні авіаційні комплекси.

У нинішньому вигляді SAR має дуже добрі тактико-технічні характеристики. Це малі габарити, маса і висока роздільна здатність. "Якщо при перших польотах ми отримували досить приблизний образ поверхні, то сьогодні все дійсно круто", - кажуть розробники.

Досягнуто показники роздільної здатності в межах 0,3-0,5 м. Незалежно від висоти польоту. Така роздільна здатність дозволяє розрізнити і ідентифікувати дві БМП або інші машини, що стоять на відстані 30 сантиметрів одна від одної.

Читайте також: Sparrowhawk на MQ-9A: як у США змінюють правила гри для безпілотників