xcounter
#

Як насправді виглядає таємний ЗРК Gravehawk зроблений для України і це не те що всі думали

16244
ЗРК Gravehawk
ЗРК Gravehawk

ЗРК Gravehawk дійсно змонтований просто у морському контейнері та використовує українські Р-73

Те що Велика Британія постачає до України втаємничені зенітні ракетні комплекси було відомо ще торік, а 16 січня цього року стала відома їх назва - Gravehawk, яку озвучив британський прем'єр-міністр Кір Стармер, додавши, що їх буде 15, а два прототипи вже захищають українське небо.

І враховуючи все озвучення єдиним припущенням про те, що таке Gravehawk був невідомий ЗРК, що кілька разів потрапляв на відео - таємно переданий комплекс із ракетами AIM-132 ASRAAM на базі вантажівки Supacat HMT.

Читайте також: На секретну підземну базу "Объект 825" у Балаклаві свої кораблі РФ зараз завести не може, однак це може змінитись
AIM-132 ASRAAM Supacat HMT
ЗРК AIM-132 ASRAAM на базі вантажівки Supacat HMT - це не Gravehawk

Але, як виявилось, мова йде про абсолютно інший ЗРК. І коли Кір Стармер говорив про те, що система влазить у морський контейнер та використовує ракети, які є в України, малось на увазі саме це. Тобто Gravehawk реально виконаний у форм-факторі морського контейнера та використовує ракети українського виробництва Р-73. Про це стало відомо з сюжету британського BFBS Forces News, який показав Gravehawk отримавши відео від міноборони Великої Британії.

Таким чином Gravehawk є комплексом ближньої дії, бо Р-73 при пуску з землі, за оцінками може мати дальність до 12 км, а по висоті у декілька кілометрів. Цього цілком достатньо для ураження таких цілей, як крилаті ракети та дрони й точкової оборони об'єкта.

Самі ракети Р-73, які мають інфрачервоне наведення, розміщені на штатних пілонах і в одному ЗРК їх лише дві. Дах контейнера має зсувний дах. Можливо пускова може висуватися з контейнера, бо інакше наведення та пуск ракет стає можливим у доволі вузькому секторі.

ЗРК Gravehawk Р-73

Ракети Р-73 інтегровані до нової системи управління вогнем, яка використовує оптиколокаційну станцію. Скоріш за все вона має оптичний та тепловізійний канал, а також лазерний далекомір для визначення дальності до цілі.

ЗРК Gravehawk Р-73

Також на окремому фото був показний пульт управління оптиколокаційної станцією, який дозволяє відстежувати та захоплювати цілі, а також здійснювати пуск ракет. Для управлення використовується контролер, який доволі схожий на звичайний геймпад до ігрової консолі.

ЗРК Gravehawk Р-73

Для транспортування Gravehawk використовується вантажівка з мультиліфтом, яка здатна самостійно спустити чи підняти контейнер із ЗРК.

ЗРК Gravehawk Р-73
Читайте також: У IISS порахували скільки РФ реально витрачає на війну та підбили глобальні світові рейтинги