xcounter
#

Як Іран допомагає РФ стріляти зі своїх гаубиць Д-20 китайськими 152-мм снарядами

5990
Російська 152-мм гаубиця Д-20 з відірваним стволом, фото ілюстративне
Російська 152-мм гаубиця Д-20 з відірваним стволом, фото ілюстративне

РФ проводжує "непрямими" шляхами отримувати ту чи іншу допомогу від Китаю, цього разу це 152-мм боєприпаси

Російське окупаційне військо використовує на полі бою в Україні снаряди китайського виробництва – такий висновок можна зробити з одного з фото, нещодавно опублікованого у соцмережах, на якому в руках окупантів засвітилися 152-мм уламково-фугасні снаряди Type 66 китайського виробництва, які рашисти вистрілювали зі своїх гаубиць Д-20.

152-мм боєприпаси  армія РФ Китай Іран Д-20
152-мм снаряд китайського виробництва та заряд іранського виробництва, які були помічені в руках армії РФ, фото наводить ресурс Clash Report

І щоб зрозуміти, а як саме ці снаряди потрапили у руки російських військових і чи можна тут одразу заявити про прямі постачання боєприпасів з Китаю, у цій історії варто звернути увагу на дві важливі деталі.

Читайте також: "Бронемашина-привид" або як Пекін заперечує, що в "кадирівців" є китайські броньовані автомобілі Tiger

Так, китайський 152-мм боєприпас "засвітився" на фото разом з іранським зарядом, що вже натякає на те, а за якою ж саме схемою китайські боєприпаси могли потрапити у руки окупантів. Водночас коробка для боєприпасів (на фото нижче), яка також була помічена на фото, тільки підтверджує це припущення, бо вона – іранського походження, якщо звернути увагу на маркування.

І, як розповідають у Clash Report, судячи з усього, свого часу китайські 152-мм снаряди були поставлені Іран, де тривалий час зберігалися, а потім були оснащені новішими зарядами іранського виробництва і відправлені в РФ – це зокрема пояснює те, чому на фото заряд виглядає значно "свіжішим".

Актуальним в цій історії залишається питання, а чи знав Китай про таку "оборудку" – хоча щонайменше тут можна припустити, що вона обійшлася не без "мовчазної згоди" китайців, які з початку повномасштабного вторгнення тим чи іншим способом допомагають РФ у військовому плані.

Загалом якщо говорити про ті ж боєприпаси, то нещодавно у західних ЗМІ випливла інформація, що у 2022 році РФ отримала від китайської державної компанії Poly Technologies десятки тонн бездимного пороху для Барнаульського патронного заводу, якого могло б вистачити для виробництва як мінімум 80 млн боєприпасів для гвинтівок та автоматів.

Ми-17 РФ зброя
Китай ще у серпні 2022 року відвантажив РФ навігаційне обладнання до їхніх Ми-17, фото ілюстративне

Або – можна як приклад згадати, що Китай допомагає РФ виробляти таку зброю для війни в Україні, як зенітні ракетні комплекси С-400, гелікоптери Ми-17 та винищувачі Су-35.

Тому передача боєприпасів РФ ось таким способом – через Іран – може, на жаль, стати цілком "робочою" схемою, за якою Китай може "непомітно" посилювати РФ артилерійськими снарядами без "прямих" постачань.

Читайте також: Де саме у РФ будуть виробляти іранські дрони й чому була обрана саме "Алабуга"