xcounter
#

Як часто літали AWACS в 2023 році, які зокрема помагають нашій ППО

6182
E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото від NATO AWACS
E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото від NATO AWACS

Де базуються, яку площу можуть перекривати і який час безперервної роботи

Протягом 2023 року літаки радіолокаційного дозору (або ж AWACS) типу E-3 Sentry виконали 493 вильоти на патрулювання, що "значно більше", аніж в 2022 році. Це пов’язано зокрема із повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

На даний момент об’єднані сили НАТО мають в своєму розпорядженні 14 літаків типу E-3 Sentry, котрі базуються на німецькій авіабазі Гайленкірхен. Про це пише британський портал UK Defense Journal.

Читайте також: Скільки людей в РФ можуть бути задіяні у виробництві зброї, і що по верстатам

Автори публікації також наводять параметри, згідно з якими кожен такий "літаючий радіолокатор" НАТО може без перерви працювати 8,5 годин, але за необхідності та за умовипроведення дозаправки у повітрі тривалість польоту на патрулювання може бути збільшеною. Кожен із літаків AWACS за нормальних умов працює на висоті 9150 метрів і так покриває зону спостереження в 310,8 тисяч квадратних кілометрів.

Зазначається також, що наразі усі літаки AWACS зі складу сил НАТО задіяні для охорони повітряного простору країн Альянсу, щоб упередити можливі загрози на тлі війни РФ проти України. Також ці "літаючі радіолокатори" задіяні для "спеціальних заходів безпеки" для Туреччині (щоправда, суть таких заходів автори UK Defense Journal не деталізують).

Від Defense Express у цій історії окремо наголосимо, що показник про активність польотів літаків радіолокаційного дозору НАТО для нашої воюючої країни має цілком пряме значення. Бо, як демонструвалось у відкритому доступі ще в жовтні 2022 року, натівські E-3 Sentry ймовірно залучаються зокрема і для допомоги нашій ППО при відбитті повітряних нападів рашистів, в тому числі – при ударах стратегічної авіації РФ.

При цьому фактична дальність огляду на цих AWACS складає 800 кілометрів, замість офіційно заявлених 500 кілометрів.

Водночас, варто простежити і таку динаміку – на кінець грудня 2022 року, за даними з відкритих джерел, НАТО мало в своєму розпорядженні флот із 17 літаків E-3 Sentry, котрі формально були "приписані" взагалі до Люксембургу.

E-3 Sentry AWACS, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Гібридний ЗРК FrankenSAM у ЗСУ вперше збив реальну ціль: близько п'яти вже розгорнуто - Камишін