xcounter
#

Іронічна доля десантного корабля рашистів з Північного флоту, що рятувався в Новоросійську від катерів-камікадзе

9831
ВДК "Оленегорский горняк"
ВДК "Оленегорский горняк"

Російський флот може втратити ще один свій корабель, який має всі шанси піти на дно до крейсера "Москва"

Уражений надводними дронами-камікадзе російський великий десантний корабель "Оленегорский горняк" проєкту 775 намагаються врятувати. відбуксирувавши його у бухту Новоросійська — ВДК окупантів отримав пробоїну у лівому боці і має помітний крен.

Великий десантний корабель "Оленегорский горняк" проєкту 775 був прийнятий у склад флоту СРСР 30 червня 1976, і сьогодні належить до складу Північного флоту РФ. Свою дивну назву отримав у травні 2000 році, на честь шефства над кораблем російського "Оленегорского горно-обогатительного комбината".

Читайте також: Що це за ракетний корабель "Циклон", який рашисти ввели до складу Чорноморського флоту
ВДК
ВДК "Оленегорский горняк" після ураження катером-камікадзе

У складі Північного флоту РФ брав участь зокрема у поході до Новосибірських островів у 2013 році, а з грудня. 2013 по травень 2014 — у поході у Середземне море на чолі з авіаносним крейсером "Адмирал Кузнецов", який зараз перебуває на "вічному" ремонті.

Водночас у Чорне море цей корабель був перекинутий росіянами ще до початку повномасштабного вторгнення, коли окупанти могли спокійно зробити це — ВДК "Оленегорский горняк" рашисти перекинули з п’ятьма іншими десантними кораблями, які належали до Північного та Балтійського флотів РФ.

Доволі іронічна ситуація вийшла з тим, як саме "Оленегорский горняк" опинився у Новоросійську — окупанти перекинули його з іншими кораблями з Севастополя, щоб убезпечити їх від атак безпілотниками.

Великий десантний корабель
Великий десантний корабель "Оленегорский горняк", фото ілюстративне

До речі, саме "Оленегорский горняк разом з іншим кораблем проєкту 775 "Калининград" окупанти обрали для організації переправи через Керченську протоку, актуальність якої особливо зросла після чергової атаки на Кримський міст.

Тоді ми розмірковували над тим, чи може такий корабель бути легальною ціллю для знищення, навіть якщо він буде перевозити лише цивільних та автівки (якщо коротко — так, може).

Сьогодні ж, 4 серпня, після атаки надводними катерами-камікадзе, окупанти впевнено заявляли про "успішну відбиту атаку" — нагадаємо, що цей ВДК озброєний двома здвоєними 57-мм установками АК-725, двома пусковими РСЗВ А-215 "Град-М", а також чотирма пусковими ЗРК "Стрела-2", але це не завадило катеру-камікадзе зробити пробоїну в кораблі.

Читайте також: Які особливості підводного дрона TLK-150 "Толока", і як швидко вслід за "Москвою" піде весь Чорноморський флот