xcounter
#

Іран передав РФ ракети Fath-360 без пускових, чи є це проблемою для окупантів

2556
Fath-360
Fath-360

Іранські ракети Fath-360​ прибули до РФ ще 4 вересня, але дійсно досі невідомо про їх використання

Передача Іраном до РФ ракет Fath-360 із дальністю 120 км із дальністю 120 км отримала доволі несподівану деталь. Нібито ракети хоча і були передані, але росіяни все одно не зможуть їх застосувати, бо іранці не передали до них пускові.

Саме таку інформацію, з опорою на власні джерела у розвідці однієї з європейських країн, повідомила агенція Reuters. Як зазначено, це ставить під сумнів те, що РФ зможе найближчим часом почати їх застосування. А серед можливих причин цього рішення вказано те, що Тегеран тим сами залишив собі простір для дипломатичних маневрів із західними країнами, або РФ просто виготовить пускові самостійно.

Читайте також: Знищено ще один арсенал ГРАУ площею 2,6 км² та базу боєприпасів, куди звозили снаряди з КНДР
Fath-360
Fath-360

І з боку Defense Exrpess зазначимо, що якраз другий варіант може вважатися основним. Бо для РФ великої складності у цьому немає, а от сенс є. Справа в тому, що в Ірані для запуску Fath-360 використовується вантажівка 6х6, скоріш за все від основного національного виробника Saipa Diesel, яка виробляє копії китайських Dongfeng KC.

І на фоні цього навіть у РФ можуть виникнути питання щодо надійності, а також обслуговування цих транспортних засобів. А тому у Москві могли прийняти рішення щодо встановлення ракет Fath-360 на власне шасі, від, наприклад, "Урал" чи "КамАЗ". Тим паче, що самий пусковий механізм не відрізняється складністю.

Fath-360

Зокрема перша версія пускової Fath-360, ще без пускових контейнерів свідчить про те, що для її запуску використовується рішення із направляючою, яка запозичена із Fateh-110, що не дивно, бо Fath-360 є її зменшеною копією. А Fateh-110 бере своє коріння із радянської "Луна-М" 60-х років, від якої й запозичив систему запуску.

Луна-М
"Луна-М"

Інша справа, що Fath-360 все ж таки мають систему наведення, яку необхідно програмувати. Це означає потребу не лише у направляючій, але і в програмно-апаратному комплексі. І дуже сумнівно, що Іран не зробив би це.

Більше того, про те що РФ має можливості запуску іранських ракет говорить те, що одразу після отримання 9 вересня першої партії з 220 ракет Fath-360 їх відвезли на полігон Ашулук. Цей полігон призначений для випробувань та навчання підрозділів ППО та є найближчим від порту прибуття цих ракет в Астрахані місцем де їм можливо випробувати.

Та й в цілому, Іран навряд піде на подібні маневри з РФ, бо отримує від неї дійсно важливі речі. Бо за передачу озброєння Тегеран отримує, як повідомляли у Пентагоні, ядерні, ракетні та інші військові технології.

Читайте також: Це не ракета: що це за AGM-154 JSOW, які США наче передадуть до українських F-16 і чому це дивне рішення