Міністерство оборони Індії оголосило тендер на купівлю чотирьох кораблів-десантних доків. Вартість замовлення при цьому сягає трьох мільярдів доларів
Як пише портал Naval News, участь у такому проекті можуть брати лише індійські кораблебудівні підприємства, однак їм не заборонено залучати іноземних партнерів як своїх субпідрядників.
Читайте також: Китай готує цивільні судна для висадки на Тайвань, наступний крок - "штучні причали"

Тим більш, що для будівництва усієї серії в чотири одиниць прописані доволі стислі строки: перший десантний корабель-строк має бути введений в строк максимум за 60 місяців після початку будівництва, наступні три – з інтервалами у 12 місяців. Тобто усю серію в чотири УДК індійські ВМС мають отримати максимум за вісім років.

Втім, як прямо випливає з публікації Naval News, флот Індії хоче отримати не "класичні" УДК, а такі собі "комбіновані", що зможуть виступати і в ролі носіїв БПЛА, і в ролі платформи для протикорабельних ракет.
Якщо деталізувати про озброєння – Міноборони Індії прописало, що їх майбутні УДК мають бути озброєні вертикальною пусковою установкою на 32 зенітні ракети малої дальності. В набір озброєння також мають увійти 16 протикорабельних ракет та чотири зенітні артустановки АК 630.

При цьому в таких УДК має бути передбачена можливість висадки до 900 морських піхотинців, розміщення в ангарі корабля до двох важких вертольотів, до 12 легких вертольотів для забезпечення дій Сил спеціальних операцій та до двох безпілотних літальних апаратів.
Для підйому цих літальних апаратів на палубу корабля має бути передбачено одразу два ліфтові підйомники.

Цей весь набір озброєння та місткість потрібні, аби перспективні УДК для ВМС Індії могли виконувати увесь можливий спектр завдань – від виконання гуманітарних місій до ведення самостійних бойових дій.
І найцікавіше – індійські військові хочуть, аби цей весь об’єм озброєння і функціоналу вмістився у кораблі із довжиною корпусу до 200 метрів та осадкою до восьми метрів. Крейсерська швидкість ходу має складати до 16 вузлів, дальність ходу – до 10 тисяч морських миль при економічній швидкості ходу.

В теорії, допускає Naval News, кораблі з такими вимогами можуть збудувати лише чотири верфі в Індії – Cochin Shipyards Ltd, що будувала авіаносець INS Vikrant, L&T Shipbuilding, що може будувати кораблі з довжиною корпусу до 160 метрів та водозаміщенням до 20 тисяч тонн; Garden Reach Shipbuilders & Engineers Ltd (GRSE), що будує фрегати проекту 17А та Mazagon Dock Shipbuilders Limited (MDL), що якраз запланувала розширення власних потужностей.
На даний момент, ВМС Індії мають лише один універсальний десантний корабель - INS Jalashwa, що до 2007 року служив у складі флоту США як USS Trenton.

Читайте також: Китай "переграв" росіян та має замовлення на один корвет Type 056 для ВМС Алжиру