xcounter
#

Хто б міг подумати, що танкетки знову будуть в моді, але армія РФ саме на це й пішла

5562
Передача першої партії машин "Пластун-СН" для армії РФ, жовтень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Передача першої партії машин "Пластун-СН" для армії РФ, жовтень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Особливо якщо це гусеничні всюдиходи, які за універсальністю не мають поступатись "мотолигам"

Міноборони РФ 30 жовтня цього року прозвітувало, що отримало перші 14 із 50 замовлених гусеничних легкоброньованих всюдиходів "Пластун-СН", де "СН" означає "специальное назначение". Контракт на такі машини російські військові та виробник "Пластуна-СН" уклали в серпні цього року, на полях форуму "Армия-2023".

Як стверджують самі рашисти, такі машини можуть використовуватись для різного роду задач, починаючи від евакуації поранених, і до вогневої підтримки піхоти або ж ведення розвідки. На експозиції "Армия-2023" можна було побачити два варіанти "Пластун-СН" - із 82-мм мінометом та з оптико-електронною станцією на щоглі для ведення розвідки відповідно.

Читайте також: Скільки РФ треба на підготовку обслуги ТОС-1 "Солнцепек" і ТОС-2, і скільки ракет дають на стрільби
Презентація "Пластун-СН" у розвідувальній версії на полях форуму "Армия-2023", серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

В історії з цими рашистськими машинами в першу чергу цікавими є показники їх габаритів. Стверджується, що "Пластун-СН" має масу всього 3,8 тонн, ширина гусениці – всього 500 мм, кліренс – також всього 500 мм. Крейсерська швидкість ходу при цьому складає 30 км/год, максимальна – до 50 км/год.

Заявляється, що бронювання на "Пластун-СН" начебто здатне витримувати влучання куль калібру 7,62 мм. Можливий десант – до 8 осіб при руху на суші, та до 6 осіб при подоланні водних перешкод.

Виробник таких машин, підприємство під назвою "Русские машины Пластун", заявляє про те, що зараз може робити 50 екземплярів на рік, в перспективі хоче вийти на нарощування обсягів випуску в 4-5 разів, щоб продавати не тільки для Міноборони РФ як свого єдиного покупця, але й вийти на масових покупців на цивільному ринку також.

Передача першої партії машин "Пластун-СН" для армії РФ, жовтень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Першопочатково росіяни свої машини "Пластун" створювали саме для цивільного ринку, наприклад геологічні роботи або нафтодобуток чи "екстремальний туризм", але там запиту поки не знайшлось. Натомість знайшлось саме серед російських військових, на запит яких "Пластун" отримав протикульове обладнання та +1000 кг до початкової маси.

Порівняння з танкетками часів 20-30 років тут проситься не тільки через візуальну подібність, але й справді уже малі габарити, порівняно із основними всюдихідними машинами або ББМ в строю армії РФ. Наприклад, маса МТ-ЛБ без навантаження складає 9,7 тонн, а маса ДТ-30 (який може бути зокрема базою для "арктичної" версії "Панцыря") – аж 29 тонн.

Раніше Defense Express розповідав, що у листопаді 2022 року одна з частин армії РФ "засвітила" в своєму розпорядженні армійські позашляховики японського виробництва Toyota HMV BXD10, та шукав відповідь на питання, де окупанти взяли японські "бурятовозки", які мають прохідність як трактор.

Toyota HMV BXD10 в розпорядженні 10-ої десантно-штурмової бригади армії РФ, осінь 2022 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Нова крилата ракета для Су-57: які її характеристики та чи є реальна загроза