Про такі плани повідомив один з французьких ресурсів, що "спеціалізується на розвідці" Intelligence Online.
За словами місцевих експертів, західні країни були проінформовані про плани Збройних сил України в оновленні свого застарілого авіапарку винищувачів та переході на багатоцільові літаки покоління 4++ від європейських чи американських виробників.
Читайте також: У Міноборони визнали - грошей на іноземні винищувачі в Україні немає навіть у середньостроковій перспективі
При цьому, французький ресурс стверджує, що в Україні начебто ще не визначились з типом винищувачів – це можуть бути як легкі літаки (тоді оптимальним вибором на думку видання є Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon) так і більш важкі.
При такому варіанті, вважають французькі аналітики, лідерами при майбутній заміні МіГ-29 та Су-27 ЗСУ будуть Dassault Rafale та американський Boeing F/A-18E/F Super Hornet.
Обговорення майбутнього контракту на придбання багатоцільових винищувачів Rafale на потреби Повітряних сил ЗСУ мало бути основним в порядку денному під час наступного візиту Президента Франції Еммануеля Макрона до Києва (планувався на кінець березня ц.р., але був перенесений).
"Президент Франції вірить в шанси Rafale на перемогу в цьому колишньому оплоті російської промисловості (Україні). У Парижа є перевага: його комерційна система, здатна підтримувати такий контракт, вже існує", - наголошують аналітики Intelligence Online.
Під "комерційною системою" вони мають на увазі діючи контракти на постачання МВС України 55 гелікоптерів Airbus Helicopters (H225, H145 та Н125) та 20 патрульних катерів від ОСЕА S.А. (OCEA FPB98MKI), котрі були укладені в рамках міжурядових угод та на придбання яких надавались кредитні кошти від Франції.
Власне, за інформацією видання, на майбутній контракт міністерство економіки та фінансів Французької республіки вже виділило 1,5 млрд євро, а загалом планується до 85% від вартості цієї угоди забезпечити кредитними коштами.
Також згадується й Міністр МВС України Арсен Аваков, який начебто може посприяти підписанню такої угоди.
Водночас Intelligence Online відзначає й надвеликий вплив США на Україну, що ускладнює ситуацію для французької пропозиції. Видання пише про плани нової американської адміністрації "радикально змінити свою підтримку Києву" (ймовірно в бік поглиблення відносин) та згадує про щорічні пакети військової допомоги ЗСУ й присутність "численних американських чиновників", у державних структурах пов’язаних з обороною (в якості прикладу наводиться ДК "Укроборонпром").
Варто зауважити, що раніше в планах Повітряних сил ЗС України робився акцент на придбанні легких багатоцільових винищувачів, як то Saab JAS-39E/F Gripen NG або Lockheed Martin F-16V. Така позиція є досить зрозумілою з огляду на невеликий військовий бюджет України. Адже, окрім суттєво меншої вартості власне однієї одиниці легких одномоторних винищувачів (за більш потужні двомоторні літаки типу Boeing F-18 або Dassault Rafale) вони мають і набагато менші показники витрат при експлуатації (а ці витрати за весь час "життя" можуть в кілька разів перевищити власне вартість самого літака).
Читайте також: Румунія отримала всі придбані в Португалії F-16: небо країни захищає повітряна поліція НАТО