xcounter
#

Франція почала постачати у війська САУ на заміну тих, що зараз б’ють рашистів в руках ЗСУ

2770
Фото —  Chef d'état-major de l'armée de Terre
Фото — Chef d'état-major de l'armée de Terre

Усього Франція передала Україні 30 САУ Caesar, темпи виробництва на початку 2024 року становитимуть 8 машин на місяць

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню у соцмережі Х (раніше Twitter) повідомляє, що французьке військо отримало на озброєння перші нові самохідні артилерійські установки Caesar, які мають замінити передані у рамках оборонної допомоги Україні машини.

Читайте також: Компанія з Франції хоче купити виробника компонентів до винищувача Eurofighter, але Італія проти

Лекорню доволі промовисто відзначає, що оснащення французького війська цими артилерійськими системами — "сильний та відчутний результат" переходу Франції до "епохи військової економіки", яка була оголошена президентом країни Еммануелем Макроном понад рік тому, у червні 2022 року.

Як приклад Лекорню відзначає, що оборонній компанії KNDS Nexter вдалося вдвічі зменшити терміни виробництва їхніх САУ Caesar — з 30 до 15 місяців. Тут також можна згадати й те, що у порівнянні з початком 2022 року, їм вдалося втричі збільшити темпи виробництва цих машин.

CAESAR
САУ Caesar в ЗСУ

Так, французи виготовляли 2 одиниці САУ Caesar на місяць (24 в рік) на початку 2022 року та шість одиниць (72 на рік) станом на осінь цього року; водночас на початку 2024 року темпи зростуть до 8 машин на місяць (96 машин в рік).

Нагадаємо, що згідно з нещодавно оприлюдненими даними, всього Сили оборони України отримали від Франції 30 одиниць САУ Caesar (у версії 6×6, і ще 19 у версії 8×8 передала Данія), тож для заміни цієї кількості машин французькому ОПК з теперішніми темпами знадобиться насправді не так вже й багато часу.

САУ Caesar
САУ Caesar. Фото: Nexter Systems

Лекорню не розкриває, яка саме версія Caesar постачається французькому війську, тож тут варто згадати, що ще у 2022 році стало відомо, що міноборони Франції дало замовлення на виробництво 18 нових САУ Caesar NG для заміни тих, що відправилися до ЗСУ.

Читайте також: Франція нагадала Кремлю, що має ядерну зброю та успішно випробувала нову балістичну ракету M51.3