xcounter
#

Досвід України підказав Чехії, що три БПЛА за 60 млн євро можуть почекати, і краще купити одразу 200 менших безпілотників

15906
Фото: Israel Aerospace Industries
Фото: Israel Aerospace Industries

Чехія відклала закупівлю дорогих ізраїльських БПЛА і взамін хоче купити сотні інших розвідувальних дронів

У серпні 2022 року міністерство оборони Чеської Республіки оголосило про свої плани закупити для потреб власного війська безпілотні літальні апарати ізраїльського виробництва.

Йшлося про угоду на постачання трьох безпілотних авіаційних комплексів Heron 1 від ізраїльської компанії Israel Aerospace Industries (IAI), сума угоди оцінювалася у понад 60 млн євро (включно з усім необхідним супутнім обладнанням для розвідувальної діяльності).

Читайте також: Чехія замовляє кілька десятків перспективних Leopard 2A8, бо Leopard 2A4 вже не влаштовує

Тоді ж повідомлялося, що оборонне відомство Чехії планує розпочати перемовини з ізраїльською стороною, і що угода на закупівлю безпілотників може бути укладена вже до кінця 2022 року.

Втім, сьогодні ми маємо ось таку новину – видання Defence Industry Europe розповідає – що угода на закупівлю ізраїльських БПЛА наразі не підписана і що збройні сили Чехії вирішили почекати з дорогими безпілотниками і надати перевагу закупівлі 200 менших за розмірами БПЛА різних типів, призначених передусім для розвідувальних цілей.

Відзначається, що коштуватимуть 200 безпілотників менше за три ізраїльські системи, і що на зміну рішення вплинули висновки з повномасштабної війни України з РФ, які демонструють високу потребу в невеликих розвідувальних БПЛА на полі бою.

Читайте також: Що це за легкі штурмовики L-159, про передачу яких Україні заговорили в Чехії