Сьогодні, 21 жовтня 2021 року, в Одеський порт прибуло науково-дослідницьке судно Belgica, яке Україна отримала від Бельгії. Гідрограф пришвартувався біля 18 причалу морського вокзалу, пише прес-служба Адміністрації морських портів України.
![](/media/contentimages/5946171762a748f2.jpg)
Відомо, що це судно вирушило до Одеси з бельгійського порту Зеебрюге 1 жовтня цього року. Гідрограф вела команда в 15 українських моряків, на борту судна також були розміщені 16 іноземних вчених на борту.
Читайте також: Лондон хоче продати Україні ракети для флоту та Повітряних Сил: питань більше, аніж відповідей
Перехід Belgica був оплачений за рахунок проекту Європейського Союзу EU4EMBLAS, під час проходу водами Середземного та Чорного морів учені на борту гідрографа виконали декілька наукових дослідів.
![](/media/contentimages/8bb61717677d18e4.jpg)
Гідрограф Belgica буде приписаний до морського порту «Одеса», в найближчий час це судно отримає українську назву. Офіційно оголошено, що нове наукове судно України буде використовуватись для наукових досліджень у водах Чорного та Азовського морів.
Під час служби в складі наукового флоту Бельгії гідрограф Belgica також використовувався для робіт по установці морських нафтогазових платформ та побудови вітрових електростанцій, розміщених у прибережних водах.
![](/media/contentimages/e9c6171768134f78.png)
Читайте також: ДП "ХДАВП" планують приватизувати, вже є відповідний законопроєкт: борги на підприємстві зросли до 4,5 млрд грн