Державне підприємство "Антонов" (входить до складу ДК "Укроборонпром") планує завершити всі роботи з будівництва багатоцільового транспортного літака Ан-178 впродовж найближчих 12 місяців.
"Для завершення цих робіт нам необхідно близько року", - відповів виконувач обов’язків президента ДП "Антонов" Сергій Бичков на питання щодо строків будівництва в інтерв'ю ІА "ОПК".
Читайте також: Весь планер для Ан-178 буде побудований на ДП "Антонов": Очільник держпідприємства розкрив етапи будівництва нових літаків
Він також повідомив, що "перуанська" версія літака виготовлена за серійними технологіями по оновленій документації.
"Це літак, який виготовлений вже по серійній конструкторській документації й за серійними технологіями. Практично завершені роботи над планером літака. І зараз ми очікуємо постачання імпортних комплектуючих для установки. І, звичайно, чекаємо із Запоріжжя двигуни - для того, щоб змонтувати та почати так звану обв'язку безпосередньо на літаку", - розповів Сергій Бичков.
Проте постає інше питання – готовність сертифіката типу для цієї версії літака в такий короткий термін. Нагадаємо, і на Ан-178 для Перу (борт 006), і на першому дослідному зразку, котрий зараз стоїть в цеху ДП "Антонов" (борт 001) проводяться однакові роботи.
"Тут проведена заміна всіх комплектуючих вітчизняного виробництва, які були встановлені раніше. Це близько 60% всіх ПКВ (покупні комплектуючі вироби). Відпрацьовано імпортозаміщення. Перш за все, за рахунок ПКВ українського виробництва, з країн Західної Європи, Америки та Канади. Ми також встановили додаткові двері для десантування. Після внесення всіх цих змін в конструкцію літака, (оновлений) Ан-178 повинен практично по-новому проходити так звані сертифікаційні льотні випробування", - відзначив в.о. президента ДП "Антонов".
Раніше, повідомлялося, що льотні випробування для отримання сертифікату типу будуть проводитися на доопрацьованому першому дослідному зразку Ан-178 (борт 001).
"Найважчий етап – це льотні випробування, які ми будемо проводити на літаку-прототипі. Сьогодні все побудоване на цифрових технологіях та програмному забезпеченні, тому найкритичнішим є уникнення помилок на етапі проектування та формулювання вимог саме до цього обладнання. Все це можна остаточно перевірити й виявити лише в ході льотних випробувань", - повідомив колишній президент ДП "Антонов" Олександр Лось у липні 2020 року.
Однак дослідний літак ще не готовий, а постачання окремих систем для нього очікується аж восени поточного року (як, наприклад, комплект лебідок HS-5100 від Breeze-Eastern LLC зі строком постачання першого комплекту 30 вересня 2021 року) і ймовірно без повної комплектації льотні випробування проводити не будуть.
Крім того, навіть при більш ранніх термінах початку цих випробувань вони займуть чимало часу.
"Програма (сертифікації) передбачає близько 600-700 польотів, це включає й аеродинамічну перевірку, перевірку системи управління, і відмову двигунів, і посадку в різних умовах. Це потрібно, щоб отримати сертифікат типу", - відзначив Сергій Бичков.
Тобто, навіть якщо дослідний зразок Ан-178 полетить просто завтра і буде виконувати польоти кожен день, то за умов, які озвучив в.о. президента ДП "Антонов" випробування будуть завершені десь через 2 роки.
З огляду на це, не зовсім зрозуміло коли буде готова сертифікація для перуанського літака і чи не виникнуть проблеми з його передачею замовнику (без повного пакета документів).
Нагадаємо, за умовами контракту, що був укладений між ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" та Міністерством внутрішніх справ Республіки Перу у листопаді 2019 року літак має бути поставлений замовнику протягом 24 місяців з дня першої оплати.
Читайте також: Глава ДП "Антонов": Ан-178 будуть здебільшого побудовані з українських комплектуючих