xcounter
#

Де спеціалісти Заходу могли ознайомитись із С-200, щоб помогти в модернізації цих ЗРК для ЗСУ

2778
С-200 в строю Сил оборони України, стоп-кадр з відео Головного управління розвідки
С-200 в строю Сил оборони України, стоп-кадр з відео Головного управління розвідки

Деякі країни НАТО до недавнього часу досі використовували ці комплекси, як це могло нам зіграти на руку

Спеціалісти країн Заходу допомагали Україні в модернізації системи наведення отриманих зенітно-ракетних комплексів С-200, які були використані для збиття російських літаків типів А-50 і Ту-22М3.

Ймовірно, ці роботи передбачали "ув’язку" пускової від С-200 в штатній комплектації до "новітнього датчика виявлення", тобто РЛС західного чи українського виробництва.

Читайте також: Вперше детально показано використання Україною ЗРК С-200: саме з нього збили Ту-22М3 та А-50 на рекордних дальностях (відео)

Такі деталі з посиланням на коментарі неназваних "українських чиновників" пише видання The War Zone. На цьому тлі одразу виникає питання про те, а де спеціалісти Заходу могли ознайомитись із С-200, щоб допомогти нам у модернізації цих ЗРК.

С-200 збройних сил Болгарії

Неймовірно, але факт в тому, що морально застарілі радянські ЗРК типу С-200 на початок 2022 року були на озброєнні одразу двох країн НАТО. Тут мова зокрема про Болгарію, яка на вказаний момент (згідно The Military Balance 2022) мала 12 пускових установок до С-200, та Польщу - заявляється наявність лише однієї пускової (або ж батареї) цього комплексу.

У випадку обох країн саме С-200 були та є найбільш далекобійними зенітно-ракетними комплексами. Тому навряд чи варто виключати варіант, що наприклад у випадку з тими ж поляками, які С-200 офіційно зняли з озброєння в 2024 році, західні фахівці могли отримати змогу вивчити ті чи інші елементи цього ЗРК.

Лишається відкритим питання про те, а звідки наші військові могли отримати доступні пускові установки та ракети до С-200. Бо ймовірним може бути, що такі ЗРК наша країна негласно отримала в рамках прямої військової допомоги. Але не варто відкидати і варіант, що пускові та ракети до С-200 якимось дивом могли залишитись у нас на зберіганні після офіційного зняття із озброєння ЗРК цього типу в 2013 році.

Польські військові готуються до стрільби із С-200В, архівне фото з відкритих джерел

Також незакритим є питання й про те, а як наші зенітники змогли збити із С-200 російський Ту-22М3 на дальності аж 308 кілометрів. Бо цей параметр виходить за рамки відомих характеристик цього ЗРК. Тому ймовірно, що проведений "апгрейд" стосувався не тільки системи наведення, але й інших компонентів цього ЗРК також.

Раніше Defense Express писало про те, що поляки вирішили не виключати, що могли передати Україні С-200, але це було щось на кшалт неофіційної преамбули по темі, чи варто чекати Patriot від Польщі. Також ми розповідали, як росіяни робили гіперзвуковий "Холод" на базі С-200, і що в них вийшло.

"Літаюча лабораторія" на базі ракети 5В28 до С-200, яка використовувалась для проекту "Холод" по відпрацюванню технологій по гіперзвуку, архівне фото з відкритих джерел
Читайте також: Бундесвер матиме всього 29 ЗРК, яких не вистачить на 80 міст та 11 баз, тут знадобився досвід України та Ізраїлю